Hladká pokožka navíc vydrží několik týdnů, tudíž šetříte i čas. Laserová epilace navíc není výsadou jen letního období, kdy se víc odhalujeme, ale její výhody využívají ženy po celý rok. Pokud o epilaci laserem uvažujete, rozhodně si nenechte ujít tyto řádky. Od odborníka se dozvíte, co vás čeká, jak laser funguje a pak už stačí se jen objednat.

Pro trvalou epilaci se používá alexandritový laser. Klienti kliniky Mediestetik dostanou tu nejlepší péči laserem Candela GentleLase. Epilace tímto laserem je jako jediná patentovaná federálním úřadem pro léčiva v USA (FDA) jako prokazatelně účinná. Na trvalou epilaci alexandritovým laserem, se objednejte v době, kdy budou vaše chloupky už trochu delší, rozhodně ne čerstvě po oholení.

Zhruba měsíc před ošetřením je třeba přestat chloupky vytrhávat, aby mohl laser odstranit vlasové cibulky v růstové fázi. Chloupky totiž rostou cyklicky a ve fázi zárodečné a klidové je laser neodstraňuje. „Paprsek alexandritového laseru proniká k vlasovým cibulkám a vyvolává jejich tepelnou destrukci. Ničí však chloupky pouze v růstové fázi,“ vysvětlila MUDr. Helena Reisingerová dermatoložka kliniky Mediestetik.

Ošetření vámi zvolené oblasti probíhá poměrně rychle, díky speciálnímu systému navíc dochází k chlazení pokožky bezprostředně před laserovým impulsem a po něm, takže necítíte žádnou bolest. V klidu tak zvládnete i laserovou epilaci choulostivějších partií, jako jsou třísla nebo podpaží, kde je pokožka citlivější než například na lýtkách.

Skvělé na laserové epilaci tímto způsobem je, že už po prvním ošetření se zbavíte téměř veškerého množství ochlupení. „Až 80 % chloupků už znovu nikdy neporoste. Zbylé chloupky bývají v tzv. klidové fázi a ty laser nedokáže zaměřit. Proto je potřeba ošetření opakovat zhruba 3-5 x v rozmezí asi 4 týdnů,“ uvedla dále MUDr. Reisingerová.
Jak už jsme zmínili, alexandritový laser zvládne jak epilaci lýtek, tak i podpaží a třísel, ale defacto všech partií na těle. „Ošetřovat lze opravdu jakoukoliv oblast na těle, ošetření nedoporučujeme pouze výrazně snědé, opálené nebo tetované pokožky, a to zejména proto, že laser je orientován na pigment. Ze stejného důvodu nelze epilovat chloupky zcela bez pigmentu, tj. velmi světlé či bílé,“ dodala dermatoložka kliniky Mediestetik. A pokud byste se potřebovali přesto zeptat ještě na další věci, klidně kontaktujte kliniku Mediestetik (kontakty na www.mediest.cz), kde vám rádi poradí.