Stačí k tomu voda, džus, mléko nebo i tvaroh či jogurt. Perfect Q-Shake ve formě směsi na přípravu nápoje představuje ideální způsob, jak si dopřát všechny benefity zázračné quinoy. Jednoduše, rychle a téměř bez práce doplníte živiny zásadní pro vaše zdraví,“ uvedla Štěpánka Vránová, jednatelka společnosti Via Naturallis, výrobce Q-Shaku a provozovatele e-shopu perfectproducts.cz. Díky vysokému obsahu proteinů a vlákniny je vhodný i pro sportovce nebo fyzicky aktivní jedince.

Zásobárna energie na cesty

Tělo i mozek potřebuje ke správné funkci vitamíny, minerály, nenasycené mastné kyseliny a další látky, při jejichž absenci přichází únava, neschopnost soustředění, snížená imunita a následně různé zdravotní problémy. Quinoa obsahuje vše zmíněné, konkrétně se jedná o vitamín B1, B2, B3, B5, B6, vitamín E, kyselina listová, vápník, měď, železo, mangan, hořčík, fosfor, draslík, zinek, vláknina, bílkovina, složité sacharidy, saponiny a esenciální aminokyseliny. Sacharidy tvoří pouze 5% objemu, tuky pak mezi 4 až 9%. Její nadprůměrný obsah jinak poměrně nedostatkového železa ji staví na přední příčky v tabulce rostlinných železitých potravin. Koktejl je tak nutričně bohatou bombou, kterou díky praktickému balení můžete nosit neustále při sobě.

Pomůže s únavou i migrénou

Této vysokohorské obilovině jsou přisuzovány mnohé pozitivní účinky na zdraví. Má zklidňující vliv na zažívání a nervový systém, podporuje činnost srdce, ledvin i mozku, má protirakovinové i silné antioxidační účinky a díky svému vysokému podílu horčíku a vitamínu B2 pomáhá lidem trpícím na migrény. Ocení ji také cukrovkáři či lidé s vysokým krevním tlakem. Díky nízkému glykemickému indexu je vhodná i v rámci dietního režimu.

Pochutná si vegan i celiak

Quinoa a tedy ani Q-Shake neobsahují lepek ani žádné hlavní alergeny, konzumovat ji tedy mohou i lidé s celiakií či jinými typy nesnášenlivosti vůči potravinám. Obsahem koktejlu je pouze na prášek rozemletá 100% quinoa buď ve verzi čistě přírodní, nebo ve spojení s kakaem, lucumou či kakaem a yaconem, andskou rostlinou používanou jako nízkokalorické přírodní sladidlo. Více informací o jednotlivých příchutích i jejich složení najdete na www.perfectproducts.cz.