Scooter má v Česku rozsáhlou fanouškovskou základnu. Svědčí o tom i fakt, že právě s jejich hitem How Much Is the Fish? zvítězila Markéta Procházková ve čtvrtém kole soutěže Tvoje tvář má známý hlas. Nelehkého úkolu, ztvárnit jedinečného H.P. Baxxtera, se Markéta zhostila dokonale.

Scooteru letos šly karty na ruku. Album, které kapela vydala začátkem února,
se jmenuje Ace, čili eso, a hned po vydání se stalo třetím nejlépe prodávaným německým albem. Velkolepé turné pojmenované “Can’t Stop the Hardcore Tour 2016” provedlo Scooter stadióny a halami největších německých měst i Evropy - od Londýna po Moskvu. V prosinci tato unikátní show dorazí poprvé také do Karlových Varů.

Scooter

„Je skvělé, že můžeme v Česku poznat další krásné město! A především jeho publikum,“ říká frontman H.P. Baxxter a s úsměvem dodává: „Těšíme se do Karlových Varů a slibujeme, že v předvánočním čase všem nadělíme pořádný Hyper Hardcore!“

Prvním velkým hitem populární kapely, která vznikla na základech novovlnné a synthpopové skupiny Celebrate the Nun, ve které se v roce 1986 v Hannoveru sešli H.P. Baxxter (vlastním jménem Hans Peter Geerdes) a Rick J. Jordan, byl track Hyper Hyper. Následovaly Move Your Ass!, Friends nebo Endless Summer. V roce 1998 vznikl možná největší hit kapely How Much Is the Fish?, který se v Německu vyšplhal na třetí pozici a dosáhl prodeje 250 000 nosičů. V 21. století pak bodují skladby jako Nessaja, Ramp! (The Logical Song), Maria (I Like It Loud) nebo The Question Is What Is the Question?

Scooter

Koncert kapely Scooter proběhne v karlovarské KV Aréně v pátek 16. prosince od 19 hodin. Předprodej vstupenek (od 590 Kč) probíhá v síti Ticketportal.

Aktuální videoklipy: