Jednou z hojně vyhledávaných metod hydratace pleti je mezoterapie. „Nejúčinnější metodou regenerace pokožky nejen po opalování je hloubková hydratace formou mezoterapie, kdy se výživné látky dostávají do hlubších vrstev kůže a tu pak hydratují zevnitř,“ uvedla MUDr. Helena Reisingerová, dermatoložka z kliniky Mediestetik.

Při této metodě se léčivé roztoky aplikují mikroinjekcemi do střední vrstvy kůže. Léčebné roztoky obsahují vysoké koncentrace vitaminů (A, C, E, D), stopové prvky, aminokyseliny, koenzymy, kyselinu hyaluronovou a složky zlepšující cirkulaci lymfy.

Klíčem k regeneraci pokožky je produkce kolagenu

Kromě mezoterapie vám může pomoci i hydrolifting nebo biorevitalizace. V případě hydroliftingu obsahuje aplikovaný koktejl s účinnými látkami ještě glycerol. Specifické složení glycerolu v této kombinaci stimuluje pokožku k vyšší produkci kolagenu, což ji kromě výživy také zpevňuje. Při biorevitalizaci se do pokožky aplikuje čistá kyselina hyaluronová. Jakou metodu zvolit vám vždy poradí lékař dermatolog tak, aby vaše pleť dostala přesně to, co potřebuje.

Na zvýšení produkce kolagenu i ve svrchnějších kožních strukturách se přímo zaměřuje aktuálně nejpokrokovější přístroj pro neinvazivní omlazování Ultraformer III. Jako první ho na našem trhu představila klinika Mediestetik. Přístroj se může už po jednom ošetření pochlubit omlazujícími výsledky srovnatelnými s plastickou operací. Ultraformer III funguje na principu vysokofrekvenčních ultrazvukových vln, které zajišťují ohřev tkáně. To způsobuje stažení tkáňových struktur, a následný liftingový efekt. Zároveň dochází k mohutné produkci nového kolagenu.

„Ultraformer III dokáže podrobně zanalyzovat a ošetřit pokožku obličeje až do hloubky 4,5 mm, což je oblast, která se jinak zpevňuje jen při chirurgickém liftingu,“ řekla MUDr. Helena Reisingerová, dermatoložka kliniky Mediestetik.

Jednou z možností, kterou si ženy na podzim rády dopřávají, je omlazení vlastní plazmou. Jde o švýcarskou technologii RegenMatrix, která kombinuje dvě doposud nejefektivnější techniky omlazování pokožky tělu přirozenými materiály – ošetření gelovou plazmou RegenPlazma a rejuvenaci speciální kyselinou hyaluronovou RegenHA.

V originálních zkumavkách je připravena speciální kyselina hyaluronová RegenHA. Do této zkumavky se naberou 4 – 5 ml krve pacienta a umístí se do odstředivky. Výsledkem je kompaktní roztok, který za celou dobu přípravy nepřišel do styku se vzduchem, a je tak naprosto sterilní a bezpečný. Obsahuje 2 – 3 ml obohacené plazmy a 2 ml kyseliny hyaluronové,“ vysvětlila MUDr. Olga Shalamová, korektivní dermatoložka kliniky Mediestetik.

Tato látka se zavádí do pokožky pomocí mikrojehliček. Preparátem je možno řešit jak povrchové, tak hluboké vrásky. Díky tomu se v pokožce začnou opět vytvářet kolagenní formace, čímž se zlepšuje její kvalita a elasticita. Efekt vyhlazení vrásek vychází zevnitř pokožky díky přirozené biologické reakci. Mizí kruhy pod očima, pleť vypadá zdravěji a je hydratovaná. Výsledky jsou viditelné už za 3 týdny po provedení zákroku. Tato metoda je výborná i pro ty, co výrazně zhubli a trápí je povadlá pokožka v obličej

Balzám na pokožku je metoda Thermage

A pokud byste chtěli své pokožce dopřát opravdový luxus, zkuste metodu Thermage, kterou si oblíbily i mnohé zahraniční celebrity jako například Demi Moore. Má výsledky srovnatelné s plastickou operací, ale je neinvazivní. „Thermage funguje na principu energie vysílané do hlubokých vrstev kůže. Zvýšená teplota aktivuje a stimuluje fibroblasty - buňky produkující kolagen. Následkem toho je přestavba stávajících kolagenových vláken a postupem času tvorba vláken zcela nových,“ uvedla MUDr. Helena Reisingerová z kliniky Mediestetik.

Právě proto, že má Thermage takové výsledky, je možné, že na internetu narazíte na podobné metody, které jsou ale podezřele levné. Objevují se také ošetření přístroji z druhé ruky či z asijských trhů nebo dobíjecí hlavice, jejichž účinnost vám nejen nikdo nezaručí, ale navíc mohou být i nebezpečné. Je potřeba si pečlivě prověřit zařízení, které Thermage nabízí a klidně si nechte ukázat certifikát.