Tradice Kopřivnických tuning srazů ožívá pod vůní spálených gum čtyř sérií závodů v driftingu, které se zcela ojediněle protnuly v tomto automobilovém srdci severu Moravy. Právě společný podnik CDS Zestino Drift Challenge, Drift Open, KODS a PFD dělá z této akce něco zcela výjimečného. 

Otevřené mistrovsví ČR v Driftu, Gymkhana, Off Road Cup, Rally Cup, RC Drift Cup, to je jen malý přehled toho, na co se mohou návštěvníci těšit.

Souběžně probíhá tuning akce značných rozměrů pod taktovkou Sníženo.cz & Lower United. Chcete vidět opravdové krásky, nadupané stroje, či si zasoutěžit o zajímavé ceny a poháry? Pak opravdu nesmíte na této akci chybět. 

Časový harmonogram TATRA Trucks Drift Grand Prix 5.-7.8.2016, Zdroj: http://driftdeathrace.eu

Časový harmonogram TATRA Trucks Drift Grand Prix 5.-7.8.2016, Zdroj: http://driftdeathrace.eu

Drift Taxi, Off Road Taxi, Drift Truck Taxi, Rallye Taxi, Monster Truck Show, Drift Truck Show, kaskadérská streetfighter show Mirka Freye. A to ještě není vše! Účastníci mohou využít jízdy na naklopeném polygonu, pro čtyřkolkáře a offroady je k dispozici off road dráha, brody, stoupáky. Připraveno je i mnoho dalších soutěží či tzv. gumiplac o rozměrech 150x150 metrů.​ 

Po oba dny program pokračoval večerní, hudební DJ´s party. V sobotu navíc okořeněný obřím ohňostrojem. Organizátorům se zkrátka povedlo něco zcela mimořádného. Víkendový program vyvrcholí v neděli 7. srpna 2016.