S Jiřím Pavlicou a Hradišťanem & Vlastou Redlem s kapelou se tak v Praze setkáme 18. a 19. dubna 2016.

Těšit se můžeme na více jak dvouhodinový koncert i kompletní sestavu obou hudebních uskupení, kde se nám představí každý z nich nejprve samostatně, načež se sejde na podiu všech 13 muzikantů a zahrají nejen hity z původního repertoáru, ale i hudební novinky. Na své si tak přijdou jak skalní fanoušci, tak lidé, kteří si k uskupení teprve hledají cestu. Míchání žánrů je totiž v kurzu i 21 let po vydání jejich první společné desky.

Redl s Pavlicou mají nejen příznivce, kteří tento nosič doma stále nostalgicky oprašují, ale samozřejmě i ty, kteří si jejich písně raději pouští z počítače nebo na youtube. Umělci slibují, že jejich turné uspokojí obě dvě kategorie.

Jiří Pavlica a Vlasta Redl

Projekt Vandrovali Hudci vznikl na přelomu osmdesátých a devadesátých let, kdy slavil nevídaný úspěch díky svému jedinečnému propojení folku, bigbítu a lidové hudby. Když se před rokem po letech opět setkali na podiu díky iniciaci Vlasty Redla, sami nevěděli, co od turné očekávat.

„Jednou za mnou přijel Vlasta s lahví, že se mu stýská po tom, jak skvěle se nám před těmi více než dvaceti lety hrálo. Dost mě překvapil, ale poté jsme si řekli, že to zkusíme,“ objasňuje Jiří Pavlica, jak došlo k tomu, že se po letech oba přátelé s kapelami zase setkali na pódiu. „To, že se loňské koncerty líbily, svědčí o tom, že se naše vzájemná muzikantská chemie ani s lety nevytratila. A tak vyjíždíme se svými hudci znovu na vandr,“ dodává Redl.