Výsledek 5:2 vypadá poměrně jednoznačně, ale průběh utkání jednoznačný nebyl...
Nebyl. Dali jsme tři rychlé góly, ale zápas byl vyrovnaný. Nemůžeme očekávat, že budeme po první třetině vyhrávat 4:0 a bude to jednoduché. Zatím všechny zápasy, jak s Chomutovem, tak i s Boleslaví, byly právě takové.

Zmínil jsi, že všechny zápasy jsou takhle vyrovnané. Vy ale přesto dokážete vítězství urvat na svou stranu. V čem to tkví?
Máme silnou třetí třetinu a dobře rozložené lajny. Každá hrála výborně. Ve třetí části jsme je zlomili. Rozhodující bylo to oslabení, které kluci výborně ubránili! My potom z protiútoku dali gól. Myslím si, že tam jsme to zlomili. Je to tím, že jsme hráli přesně to, co jsme chtěli, a věřili tomu, že je zlomíme.

Martin Bakoš

Ty ses na výhře podílel jednou brankou. Jak se ta situace seběhla?
Byl tam hráč bez hokejky. Já si toho všiml a využil situace. Měl jsem tam dost prostoru, proto jsem vystřelil. Podle mě tam byla i trochu chyba z jejich strany, protože ten hráč, který neměl hokejku, mě chtěl nějak bránit. Ovšem tím sebral prostor tomu druhému hráči, jenž hokejku měl. A já toho využil.

Také do Mladé Boleslavi pojedete s vedením 2:0. Pomýšlíte na to, že by se série dala ukončit již u soupeře?
Takhle bych to neviděl. Musíme se soustředit na bitvu číslo tři. Každé utkání je těžké. Musíme jít krok od kroku. Trochu si odpočineme a pojedeme tam s tím, že budeme bojovat o třetí vítězství. Až pak teprve můžeme pomýšlet na čtvrté střetnutí.