Závody letošního ročníku Světového poháru přilákaly dvaapůlkrát více diváků než závody v předloňské sezóně. Předčily rovněž loňský ročník, a to o 67 tisíc diváků. Celkový divácký zásah přenosů ze Světového poháru překonal hranici 3,7 milionu.

Z pohledu letošního ročníku byly divácky nejvyhledávanější lednové přenosy z italské Anterselvy, které vidělo v průměru až 559 tisíc fanoušků. Z hlediska podílu na publiku je však předčilo poslední klání biatlonové sezóny z ruského Chanty-Mansijsku, jež viděla takřka třetina diváků u obrazovek (share 30,8 %, rating 471 tisíc diváků).

Gabriela Soukalová

Po celý ročník 2015/16 byly sledovanějšími ženské závody, a to v průměru o 116 tisíc diváků. Z hlediska typu závodu pak nejvíce lákaly štafety (průměrná sledovanost 613 tisíc) následovány závody s hromadným startem (603 tisíc).

A právě kombinace závodu žen a štafety se stala nejsledovanějším závodem celého letošního ročníku Světového poháru - přenos z Anterselvy si 24. ledna pustilo přes 800 tisíc diváků.

Biatlon, MS, Oslo, logo

Ovšem vůbec nejvyšší sledovanost v letošní biatlonové sezóně zaznamenalo mistrovství světa v norském Oslo, jež přilákalo k obrazovkám v průměru 700 tisíc diváků. Stalo se tak jednoznačně nejsledovanějším mistrovstvím světa v historii českého vysílání.