Před vyřazovacími boji jsi říkal, že se nejspíš budete muset jako tým dostat do tempa. Platilo to úvodních duelech?
Splnilo to má očekávání, jak by se ty souboje mohly vyvíjet. Ve středu byl z naší strany hokej po první dvě třetiny velmi syrový. Bylo znát, že jsme dlouho nehráli, naopak ve třetí třetině už jsme předváděli skvělý hokej. Ten náš hokej. Druhý zápas byl sice z naší strany dobrý, ale i Chomutov hrál výborně. Byl to neskutečně vyrovnaný zápas a rozhodovaly detaily, jako třeba schopnost dát gól. Za stavu 0:1 jsem udělal hroznou hrubku, kterou však nepotrestali. Místo toho jsme vzápětí vyrovnali. Celé se to mohlo vyvíjet úplně jinak.

Zmínil jsi situaci z úvodu druhé třetiny, mohl bys ji popsat?
Byl jsem zády ke hře a neslyšel jsem žádné spoluhráče, že by si křičeli o puk, tak jsem to zahrál takhle. Už ve chvíli, kdy mi letěly ruce, jsem věděl, že jsem měl puk hrát na druhou stranu. Trefil jsem jejich hráče do nohy a on mohl zakončovat. Naštěstí jsem zachoval chladnou hlavu.  Nelehl jsem si hned na led, místo toho jsem počkal, co udělá, kam střela půjde. Kdyby to dal po ledě, měl bych to velmi těžké. Ale on to poslal na branku vzduchem a já tak dostal šanci svou chybu napravit.

Ján Lašák

Jak se v kabině vypořádáváte s nálepkou favorita série?
Pamatuji si z Pardubic, že první kolo play-off bývalo vždy nejnáročnější. Poté už to z vás spadne a hrajete klidněji. Extraliga je však neskutečně vyrovnaná! Vyhráli jsme sice oba zápasy 4:1, ale na ledě to takový rozdíl nebyl.

Je tvůj režim během play-off nějak odlišný oproti základní části?
Vůbec ne. I během základní části se snažím soustředit naplno. Neumím mezi nimi dělat rozdíly. Potřebuji přepnout jen na ten jeden zápas. Když poté přijde play-off, není to pro mě žádná změna, pokračuji v jednom tempu.

Ján Lašák

Co nyní čekáš od zápasů v Chomutově?
Bude to podobné. Je to play-off hokej, pracují emoce, jde se na doraz. Budou hrát ještě možná o malinko lépe a my se na ně musíme pořádně připravit. Je neskutečné, jak je soutěž vyrovnaná. Nikdo nic nedostane zadarmo, všechno je potřeba si zasloužit. Ale tak to je koneckonců i v životě.

Zejména ve čtvrtečním duelu se pořádně jiskřilo. Dá se očekávat, že to tak bude i nadále?
Emoce k tomu zkrátka patří, není to nic osobního. Takhle se prostě v play-off hraje. Musíte se k tomu postavit čelem, jako chlap. Hraje se na hraně a tak to ve vyřazovacích bojích chodí. Vítězství musí bolet.