Vláďo, veledůležitý duel Oceláři nakonec zvládli. Kde se ve vás vzalo tolik energie? V prodloužení jste soupeře přebruslili a přestříleli...
Byli jsme v takovém rozpoložení, že bychom zvládli ještě i další prodloužení. Sledovali jsme, jak domácí melou z posledního a jaké mají výrazy tváří. My jsme byli plní síly a v pohodě. Proto si myslím, že jsme si zasloužili vyhrát. V prodloužení jsme měli dost možností, ale chtěli jsme takto hrát. Kdybychom byli jen zalezlí v obraně, bylo by pouze otázkou času, kdy inkasujeme. Chtěli jsme hrát aktivně a s chutí, užít si to, protože to mohou být poslední zápasy sezony. Museli jsme makat nadoraz a nic nevypustit.

Pozitivním impulsem očividně byla přítomnost dvou hostů z Havířova...
Kluci z Havířova měli taky náročnou sezonu, ale perfektně zvládli bleskový přesun do extraligy. S Petrem Kankem jsem hrál ve Zlíně už během základní části, tehdy jsem mu nahrál na gól. Proto jsem rád, že nás trenéři dali znovu dohromady. Byl to z velké části jejich zápas, musíme jim poděkovat.

Dravecký a Svačina

Ke konci prodloužení to už bylo "na krev". Dohrávali jste na pět obránců...
Nevím, jak na tom byli obránci, k nim mám na střídačce daleko. Mluvil jsem ale s některými našimi útočníky, a ti byli v pohodě. Povídali, že by nemusela být ani komerční přestávka, která nás akorát brzdí. Nevím, kde se v nás nyní vzalo tolik energie, ale celá střídačka během prodloužení hodně ožila.

Série je momentálně remízová, oba zápasy byly vyrovnané. Vypadá to, že rozhodnou opravdu drobné maličkosti...
V play-off moc neplatí výhoda domácího publika, týmy jsou velmi vyrovnané, rozhodují detaily. Musíme teď pošetřit síly na čtvrtek. Je to boj o každý metr ledu, ale hlavně boj o střední pásmo. Oba týmy už čekají na chybu, kdo ztratí puk okolo modré čáry. Oba celky spoléhají na brejky, gólů moc nepadá.