Jaký je to pocit, zdvihnout nad hlavu Prezidentský pohár?
Je to úžasné. Jsem za to opravdu rád, byla to skvělá jízda od prvního zápasu až po samotný konec základní části. Podařilo se nám stanovit rekord, který půjde velmi těžko překonat. Jsem rád, že jsem se toho mohl účastnit, že jsem mohl být s touto skvělou partou, organizací i vedením. Děkuji všem. A jedeme dál.

Není zvykem, aby se vítěz základní části dotkl poháru. Vy jste tak učinili. Co vás k tomu vedlo?
Jsou to báchorky. Důkazem z minulosti je Pittsburgh, který se dvakrát poháru nedotkl a následně vypadl. Potřetí ho zvedli nad hlavu a vyhráli Stanley Cup. Je to jen pověrčivost lidí.  Jednoznačně a jednohlasně jsme se shodli na tom, že tak chceme učinit. Je to i moje životní krédo. Pamatuji si momenty, ne dny. Tento okamžik si budu pamatovat, tak proč si ho neužít?

Ján Lašák

Bavili jste se v kabině, jestli se poháru dotknout?
Ano, bavili jsme se o tom. Jednohlasně jsme se však shodli. Všichni si toho, že jsme trofej dokázali získat, velmi vážíme. To, že jsme se jí dotkli, je největší pokora. Dokázali jsme, že to pro nás nebyla samozřejmost.

Jak moc již myslíte na blížící se play-off?
Play-off je zároveň hrozně blízko i daleko. Budeme mít pár dní volna, tudíž se máme čas připravit. Myslím si, že u sportu je velmi důležité, aby šel člověk do každého utkání s čistou hlavou.