Liberecký tým má za sebou nejpovedenější základní část ve své klubové historii a zároveň přepisoval také rekordy celé extraligy. Jméno Bílých Tygrů je napsáno pod nejvyšším počtem výher (39) a největším bodovým ziskem (115) v základní části. A to chybí odehrát ještě jedno kolo.

Svěřenci kouče Filipa Pešána tak překonali výsledky ze sezón 2005/06 a 2006/07, kdy Bílí Tygři rovněž vyhráli dlouhodobou část české extraligy. V novém tisíciletí se podařilo třikrát vyhrát základní část vedle Liberce už jen Spartě Praha.

Slavnostní ceremoniál

Pohár pro vítěze základní části předá prezident ČSLH JUDr. Tomáš Král, a to přímo do rukou hlavních představitelů klubu - prezidenta Petra Syrovátka a generálního manažera Ctibora Jecha. Hráči samotní se poháru dle tradice nedotknou.

Ceremoniálu se zúčastní také některé z bývalých opor Bílých Tygrů, které se před deseti lety zasloužily o první dvě výhry základní části extraligy.

Na ledové ploše budou zároveň představeny prapory s připomínkou těchto vítězství. V nové sezóně ozdobí tyto tři zástavy strop Home Credit Areny.

Vyfoťte se s pohárem!

Téměř ihned poté, co Bílí Tygři převezmou Prezidentský pohár do své péče, poputuje cenný originál „mezi diváky“. V první třetině a v přestávce mezi 1. a 2. periodou bude trofej vystavena vedle infopultu na ochozu Home Credit Areny. Od druhé části hry se pak pohár přestěhuje do prostor ČS Klubu.

Originál putovního Prezidentského poháru budou Bílí Tygři opatrovat až do 2. května, kdy se uskuteční galavečer „Hokejista sezóny 2016“.