Po utkání se Zlínem tenhle pomyslný štítek možná na chvíli zmizí. Ostřílený obránce se na tygří krasojízdě podílel jednou brankou a přihrávkou k tomu. K nedávnému (ne)gólu tak připsal druhý, tentokrát již stoprocentně zasloužený.

„Náš místní "speaker" si ze mě pořád dělá srandu, už jsem na to zvyklý. Kluci byli jen rádi, že jsem se trefil, protože vědí, že moc branek během sezóny nedávám, a já jsem za to také rád,“ užíval si svůj dvoubodový úspěch Derner, jenž vzápětí poodhaloval jeho recept.

„Je to systémem hry. Trenér po nás vyžaduje, abychom útok podporovali. Je pravda, že teď se dopředu dostávám častěji. Někdy to tam spadne, někdy ne. Jsem za to moc rád,“ usmíval se bek s číslem sedmnáct.

Liberecký obránce Lukáš Derner

Důvodů k dobré náladě však bylo víc. Kromě individuálního úspěchu Dernera mohlo tygry hřát na srdci, že si výhrou 8:4 nad PSG Zlín pojistili první místo v základní části, navíc v novém extraligovém rekordu.

„Lhal bych, kdybych řekl, že jsme rekord překonat nechtěli. Nevíme, kdy se to povede dalšímu týmu. Jsme za to moc rádi. Musíme se připravovat na další zápasy, ale dnes si ten pocit určitě užijeme,“ uzavřel.