„Od uvedení našeho magazínu Hokejová pětka registrujeme vzrůstající poptávku po přímých přenosech z naší druhé nejvyšší soutěže. Jsme rádi, že konečně můžeme divákům oznámit – jdeme do toho!" říká Radek Macháček, šéfredaktor SPORT 5.

Příznivci nejrychlejší hry na světě se mohou pro začátek těšit na úvodní dva čtvrtfinálové duely Rytířů Kladno, které se hrají v pondělí 29. února a v úterý 1. března. Oba přímé přenosy odstartují na SPORT 5 v 17:55.

Log
o televizní stanice SPORT 5

„Volba byla jednoduchá, protože Kladno má coby jeden z mála klubů WSM Ligy takové zázemí, které umožňuje televizní přenos vůbec vyrobit," vysvětluje Macháček. „Zatím jsme s Rytíři domluveni na prvních dvou čtvrtfinále. Ovšem pokud se týmu bude dařit, určitě nezůstane jen u dvou živých přenosů."

Jako spolukomentátor se při zápasech Kladna představí jeden z vůbec nejslavnějších Rytířů, Martin Procházka. Olympijského vítěze z Nagana vídají fanoušci pravidelně jako průvodce v hokejových magazínech. Teď se 'Prochy' přesune do role glosátora utkání.

Martin Procházka

„Těším se na to. Ve WSM Lize se hraje hokej na velmi dobré úrovni a Kladno patří ke kandidátům na postup do extraligy," říká Procházka, který je připraven při zápasech potlačit své sympatie k bývalému klubu.

„Lhal bych, kdybych tvrdil, že mi Rytíři nedělají radost. Především David Stach, jenž v základní části překonal rekord v produktivitě! Play-off je nicméně jiná a neúprosná soutěž. A neúprosný budu i já při hodnocení," slibuje Procházka.