Jak náročné utkání se Spartou bylo?
Sešly se dva nejlepší týmy extraligy, čemuž myslím hra docela odpovídala. Jak se blíží konec základní části, vypadají souboje mnohem víc jako play-off, a tak to bylo také tentokrát. Už od začátku tu bylo nasazení z obou stran, ale my jsme udělali nějaké chyby a Sparta je dokázala využít. Otáčet zápas proti tak silnému soupeři je velmi obtížné.

Zároveň byl duel plný tvrdých soubojů. Bylo těžké držet nervy na uzdě?
Ona tvrdost odpovídala trochu stylu, jakým se hraje play-off. Takové to v něm bude. Probereme si, co jsme udělali špatně a na čem musíme pracovat, a půjdeme za tím. Sezona ale touhle prohrou nekončí. Je to samozřejmě škoda, že jsme se Spartou třikrát v řadě prohráli, ale nyní už se musíme soustředit na další utkání, dokončit základní část co nejlépe a pak přepnout na play-off.

Liberecký útočník Michal Řepík v zápase se Spartou Praha

Mohl bys popsat svoji gólovou trefu?
Vybojovali jsme puk za brankou a já jej přihrál Petru Vampolovi mezi kruhy. To je situace, kterou se snažíme často používat. On nahrával Birnerovi, ten mi okamžitě posílal puk krosem a já se snažil hned vystřelit. Nějak to tam prošlo a puk skončil až v síti.

Jinak jste však na brankáři Pražanů často selhávali.
Myslím, že jsme ho tolik neprověřili. Nějaké šance, které jsme si vytvořili, sice pochytal, ale moc jsme se netlačili do branky. Nebyli jsme tam dost silní a on tak všechno viděl. A dá se říct, že když střelu viděl, tak ji kryl.