Zmapovat historii zlínského basketbalového klubu od jeho založení a přehledně ji představit všem příznivcům. To bylo cílem organizátorů výstavy „Zlín pod koši“, kterou v těchto dnech mohou vidět návštěvníci Obchodního a zábavního centra Zlaté jablko ve Zlíně.

Přitom se jim podařilo získat informace i pro ně nové a překvapivé. „Bádáním v archivech a knihovnách jsme zjistili, co bylo zatím skryto nám i generacím našich předchůdců,“ říká za organizátory výstavy místopředseda Sportovního klubu basketbalu Zlín Zdeněk Mikel. „A sice to, že klub byl založen už v roce 1938 a slaví tak již 78 let,“ objasňuje.

Činnost klubu i jeho největší úspěchy jsou takto uceleně představeny vůbec poprvé

Hned osm oboustranných panelů zaplněných historickými fotografiemi, vzpomínkami, zážitky a faktickými informacemi o zlínských basketbalistech si mohou návštěvníci Zlatého jablka prohlédnout až do konce měsíce února, kdy výstava končí.

Podrobněji je historie klubu a život jeho protagonistů popsán ve více než 300 stránkové knize, která byla u příležitosti letošního výročí vydána a pokřtěna 5. února na slavnostním galavečeru. K prodeji je v recepci ubytovny a haly Zelené na Bartošově čtvrti.