Samková zahájila svou misi na X-Games tím nejlepším možným způsobem, když v pátek ovládla kvalifikaci. V nedělním závodě si tudíž mohla vybírat startovní pozici. Na pravém okraji dráhy odstartovala do semifinále, v němž s přehledem vyhrála a posunula se blíž vytouženému triumfu.

Rovněž ve finálové jízdě to nejprve vypadalo hodně slibně. Česká závodnice odstartovala skvěle a brzy si před ostatními účastnicemi finále vypracovala mírný náskok. Ve spodní části trati ji ale v jedné ze zatáček předjela Lindsey Jacobellisová.

S druhým místem jsem spokojená, hlásila Samková

Samková Američanku do posledních metrů dotahovala, jenže už bylo pozdě. Jacobellisová o pár centimetrů zvítězila a připsala si už svůj desátý titul na X-Games. Česká reprezentantka tedy zopakovala druhou příčku z roku 2014, kdy stejně jako tentokrát nestačila pouze na Jacobellisovou.

„Druhé místo je skvělé, jsem s ním spokojená. Minulý rok jsem upadla, takže tentokrát to bylo mnohem lepší. Rozjezdila jsem se tady a konečně jsem si věřila. Třeba ten první den tréninků tady byl naprosto příšerný. Doufám, že v této náladě zůstanu i do dalších svěťáků a budu už takhle pokračovat celou sezonu,“ řekla přímo po závodě Samková.