„Plzeň začala oproti minulému utkání trochu více zezadu. My měli šance, ale neproměnili jsme je. Když dali gól, tak se nám hrálo těžko. Ale dokázali jsme vyrovnat a v prodloužení i vyhrát. Taková utkání jsou pro nás dobrým testem před play off,“ hodnotil těsnou výhru její strůjce Martin Bakoš.

Plzeňští indiáni se v utkání zaskvěli obětavostí a precizní defenzivní činností, kterou navíc korunovala neprůstřelná zeď v bráně v podobě gólmana Matěje Machovského. Škvírku v ní sice v úvodu druhé části našel Birner, rozhodčí ale branku kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti neuznal.

Birner se ale neúspěchem nenechal odradit a za 25 minut to byl opět on, kdo Machovského překonal. Tentokrát dle pravidel. „Toto jsou góly, jež každý tým potřebuje, které nakopnou mužstvo, když to nejde hladce...“ okomentoval jeho veledůležitou vyrovnávací trefu Bakoš.

V závěru základní hrací doby šelmy protivníka v jeho obranném pásmu trhaly na kusy, ten ale odolal. Podještědskou partii mezi prvním a třetím celkem tak rozklíčovalo až prodloužení, v němž skóroval právě Bakoš. „Propadlo to tam! Šimi to hodil na Michala a ten to přehodil mně. Já šel sám na branku, byla to klasická situace,“ vyslovil se slovenský forvard s číslem 83.