Zimní Jezdecký pohár má za sebou první kolo, které se konalo 16. ledna v Trojanovicích u Frenštátu pod Radhoštěm. Účast při něm ovlivnily negativně přívaly sněhu. Ty část přihlášených odradily od cesty do podhůří Beskyd. V těchto dnech je již vše připraveno k druhému zastavení vozatajů v zimní túře. To proběhne 30. ledna ve středočeském Hradištku nedaleko Sadské.

Hala v Hradištku podle všeho zažije vytížený sportovní den. Celkem patnáct vozatajů změří síly v soutěži pro jednospřeží včetně vítěze celého ročníku 2015 Pavla Drbohlava. Ten zahájil výhrou rovněž v prvním kole letošní série! Nebudou chybět další špičkoví jezdci české scény, například Libor Kurka, Ota Bareš, Jiří Kříž nebo druhý ze žebříčku loňské série Jiří Ziegler.

Stejný počet, tedy patnáct, párů budou zapřahat jezdci v kategorii dvojspřeží. Je mezi nimi také dlouholetý reprezentant České republiky Jaroslav Kohout. Do „dvojek“ nastoupí i hosté z Německa – Sandro a Thorsten Koalick.

Sandro Koalick je vítězem mezinárodních závodů nejvyšší úrovně CAI3* 2015 v Kladrubech nad Labem a na svém kontě má celou řadu dalších umístění na závodech po celé Evropě. Momentálně mu patří třetí místo v celosvětovém hodnocení dvojspřeží. Jeho otec Thorsten vyhrál v Kladrubech stejnou soutěž o rok dříve.

Spřežení

Ve stejné kategorii bude závodit Zdeněk Jirásek, jehož jsme zvyklí vídat spíše ve čtyřspřeží. Stejně tak Petr Vlašic či Jaroslav Juráň pojedou ve dvojspřeží a později své koně, jak to umožňují halová pravidla, předvedou také v takzvané královské disciplíně čtyřspřeží.

S nimi se divákům s čtveřicemi koní představí dalších sedm vozatajů včetně reprezentantů Josefa Hroudy nebo otce a syna Jiřího Nesvačila seniora a Jiřího Nesvačila juniora. Do čtyřspřeží, jak je uvedeno výše, zapřáhnou koně i Petr Vlašic – vítěz Jezdeckého poháru 2015 a Jaroslav Juráň.

Zimní Jezdecký pohár v kategorii čtyřspřeží v podstatě začne v Hradištku u Sadské tzv. od nuly, jelikož v Trojanovicích odstartovali pouze dva účastníci, což nesplňuje minimální počet startujících dle pravidel jezdeckého sportu.

Kompletní informace o seriálu "Zimní Jezdecký pohár 2016" nebo závodech v Hradištku najdete na www.jezdeckypohar.cz.