Česká republika – Grónsko 16:3 (6:0)

  • Branky a nahrávky: 9. Cupák, 9. D. Drozd (Cupák), 15. Kovács (Hrubý), 16. Rešetár (Záruba), 18. Záruba (Janovský), 20. Hrubý (Cupák), 21. Záruba, 22. Záruba (Rešetár), 23. P. Drozd (D. Drozd), 25. Kovács (D. Drozd), 26. Záruba (Holý), 27. Rešetár (Holý), 33. P. Drozd (Kovács), 35. Koudelka, 40. P. Drozd (Koudelka), 40. Koudelka (Kovács) – 35. Jensen, 37. Madsen, 37. Hermann (N. Petersen). Rozhodčí: Kresta, Cílek. ŽK: Kovács, Záruba (CZE). Diváci: 600.
  • Sestavy:
  • Česká republika: Gerčák (Vahala) – D. Drozd, Cupák, Hrubý, Kovács – Rešetár, Záruba, Holý, Janovský – Seidler, Koudelka, P. Drozd. Trenér Tomáš Neumann.
  • Grónsko: Petersen (Fritsen) – Jensen, Gronvold, Zeeb, A. Petersen, Madsen, Bidstrup, J. Broberg, Juhl, Hermann, L. Broberg, N. Petersen, Berthelsen. Trenér René Olsen.

Nerozhodný stav udržel grónský tým dlouho. Skóre se poprvé změnilo až v 9. minutě, kdy nadvakrát po rohovém kopu skóroval David Cupák – 1:0. Hned po rozehrávce vypukla v Hradci dvojnásobná radost, protože svou první trefu v reprezentaci zaznamenal tamní ligový hráč David Drozd, a to hned ve svém druhém startu za reprezentaci. Ke gólu ho vybídl autor první branky Cupák.

Na 3:0 zvýšil Kovács, po rohovém kopu Hrubého. V 16. minutě se vyprodaná hala radovala počtvrté: Záruba poslal do lajny Lukáše Rešetára a jeho pokus skončil za zády brankáře Petersena.

Ve druhém dějství viděli diváci třináct branek!

Na konci první části se s brankami roztrhnul pytel. V 18. minutě zvyšoval na 5:0 po rohu Janovského Radim Záruba. Tečku za prvním poločasem udělal v poslední minutě Vítězslav Hrubý, který byl důrazný na zadní tyči po přihrávce Cupáka – 6:0.

Po přestávce se rozjel neskutečný gólostroj českého výběru. Už ve 22. minutě slavil Radim Záruba hattrick a Češi vedli 8:0. Pak se poprvé na hřišti objevil Pavel Drozd, jeho bratr ho poslal na zteč grónské brány a domácí futsalista si se svou první akcí v reprezentaci poradil mazácky – zakončil přesně na zadní tyč. Bratři Drozdové tak dokonali svůj skvělý příběh v tomto zápase.

Až za stavu 14:0 se dokázali prosadit i hosté

A to nebylo vše. Zatímco Záruba přidal svou čtvrtou branku a Češi vedli 12:0, zahráli Češi power play, na jejímž konci nestál nikdo jiný než Pavel Drozd, který zvýšil už na 13:0. Ve 35. minutě se dočkal branky navrátilec do českého mužstva Tomáš Koudelka, který využil chyby soupeře a přehodil Petersena – 14:0.

Čestného gólu se dočkalo také Grónsko, v téže minutě, co skóroval Koudelka. Domácí celek zaváhal při power play a Jensen pelášil sám na prázdnou klec! To však od hostů nebylo vše. O dvě minuty déle se trefil do prázdné brány i Madsen a radost Grónska završil do třetice Hermann – 14:3. Závěr patřil opět Čechům. Velkou radost měl hlavně Pavel Drozd, který zkompletoval hattrick a na konečných 16:3 uzavřel Koudelka.