Čajové rituály jsou nejen v Japonsku dlouholetou součástí slavnostních událostí. Příprava čaje rozhodně nespočívá v zalití pytlíčku s levnými drcenými lístky nebo rozmíchání instantního nápoje ve sklenici. Ty opravdu tradiční a významné rituály mají přesně předepsaná pravidla a čaj Matcha je během nich jedním z nejčastěji používaných čajů. Ovšem není potřeba se neznámých tradic bát, Matchu si může vychutnat úplně kdokoli.

„Snažíme se Matchu více přiblížit evropskému pojetí pití čaje. Pro tradiční přípravu je potřeba miska a bambusová metlička chasen, která vytvoří příjemnou chuť i jemnou pěnu,“ vysvětluje Petr Patočka ze společnosti Čajová květina, s.r.o., která je největším českým dodavatelem čaje Matcha v BIO kvalitě. Říkáte si, že mezi běžnou kovovou a japonskou bambusovou metličkou nemůže být poznatelný rozdíl? Je, a to dokonce tak velký, že ovlivní i chuť připravovaného čaje. Nepříjemnou pachuť způsobuje jak hustota vláken, tak i intenzivní kontakt s kovem.

Uspěchaná doba si žádá jinou přípravu, která ale neznehodnotí samotný čaj. „Nabízíme plastové šejkry se sítkem, které ve výsledku funguje podobně jako tradiční chasen – nápoj šetrně promíchá a napění,“ říká Petr Patočka. „Letos jsme rozšířili nabídku o tubus Charger, který kromě šejkru v několika nových barvách obsahuje i 15 dvougramových balení čaje. Je to ideální pro začátečníky či jako originální dárek,“ dodává. Výhoda dobře uzavíratelného šejkru je i možnost připravit si nápoj s sebou do práce nebo na výlet.

Matcha Charger a další novinky
Rádi cestujete a nechcete přijít o požitek z pití čerstvě připraveného čaje Matcha? Pak je ideální zvolit novinku roku 2016: Matcha Charger. Jedná se o tubus, který obsahuje šejkr o objemu 0,7 litru a 15 dvougramových sáčků lahodného MatchaTea. Nástroj na přípravu i ingredience jsou tak nově k dispozici přímo v kompaktním cestovním balení. Cena: 299 Kč s DPH, k dostání na: http://matcha-tea.cz/

Nové barevné variance šejkrů MatchaTea
K výrobě čaje dobře poslouží MatchaTea šejkr. V roce 2016 nově v šesti barevných variacích (zeleno-černý se žlutým víčkem, zeleno-růžový se žlutým víčkem, růžovo-zelený se sytě růžovým víčkem, černo-růžový se světle růžovým víčkem a bílo-zelený se zeleným víčkem). Proč právě tyto varianty? Vyhrály totiž hlasování na sociální síti facebook mezi fanoušky MatchaTea, kteří tak sami rozhodli, co se jim nejvíce líbí.  S šejkry je příprava čaje Matcha jednodušší. Do šejkru stačí nasypat porci MatchaTea a přilít vodu. Poté pořádně protřepat. Před otevřením je důležité nejdříve odpustit páru horním víčkem v případě teplé varianty čaje. Objem: 0,7 l. Cena šejkru samostatně: 99 Kč. Dostupné na: http://www.matcha-tea.cz/