Jan Saudek vybral ze své tvorby jak notoricky známé fotografie, tak také ty dosud nepublikované, a to od začátku 50. let až po současnost.

„K vidění jsou klasické fotografie, jako je Život, tak také Hey Joe a Hey Joe po třiceti letech. Fotografie, které zobrazují stejné místo s rozdílem třiceti let. Návštěvníci nebudou ochuzeni ani o kontroverzní portréty. Třešinkou je poté i replika slavného okna, které je známé z umělcových fotografií,“ říká galerista Zdeněk Kočík.

Všechny vystavené exponáty přitom pocházejí přímo z archivu Jana Saudka.

Výstava bratrů Saudkových

Z tvorby Káji Saudka je k vidění 160 kreseb a komiksových ilustrací, a to od raných 50. let až do let devadesátých.

„Snažili jsme se zachytit nejen známé komiksové kresby, ale také díla nepříliš známá. Výjimečností jsou malované titulky pro televizní pořad Vlaštovka i kresby, které se staly inspirací pro Janovy fotografie. Část prostoru jsme poté věnovali i jeho pikantní komiksové tvorbě,“ vyjmenovává Kočík.

Expozice měla být veřejnosti přístupná pouze do 31. ledna. „Pro velký zájem ze strany návštěvníků jsme se rozhodli výstavu prodloužit o 14 dní. Zájemci tedy mají možnost prohlédnout si ojedinělou sbírku fotografií a kreseb přesně do 14. února,“ uzavírá Kočík.