Tomáši, jaké máte informace o Grónsku? Viděl jste soupeře v akci?
Nikdy jsem Grónsko hrát neviděl. Mám ale informace z Dánska, že se jedná o houževnatého soupeře, který je velmi dobře fyzicky a silově vybavený. Myslím si, že podobnou hru budou propagovat i u nás.

V čem si myslíte, že může být Grónsko pro český tým přínosem?
Je to velmi zajímavý protivník, který určitě neprodá kůži lacino. Spousta lidí si myslí, že to bude hra kočky s myší, což si ovšem nemyslím. Grónsko porazilo Dánsko, to hovoří za vše. Dánové zase hrají vyrovnané zápasy s Finy a Švédy. Před dvěma roky jsme dokázali s Finskem i prohrát. Pokud nebudeme hrát na sto procent, tak pro nás může být výsledek nebezpečný.

Výhodu českého týmu vidíte ve futsalové vyzrálosti a taktice?
Soupeře jsme volili záměrně. Potřebujeme se dostat do pohody. Chceme hrát, v uvozovkách, s lehčím soupeřem, s nímž si můžeme vyzkoušet standardní a herní situace, přechodové fáze. Grónsko je na to ideálním soupeřem. Chceme si vše znovu oživit a zvednout si sebevědomí před mistrovstvím Evropy.

Tím, že nebyl nominován Michal Belej, se rozpadla brněnská čtyřka. Jak to budete řešit? Budete skládat nové lajny?
Budu skládat zbrusu nové čtyřky. Brněnská čtyřka měla příležitost ukázat své kvality v kvalifikaci na mistrovství světa. Měli tam dokázat, že jsou lídři týmu, a hrají spolu poslepu. To ale bohužel neukázali. Tudíž není důvod je dál držet při sobě. Budeme hledat jiné formace.

Během vánočních svátků jste hráčům poslal individuální tréninkový plán na zlepšení fyzické kondice. Máte informace, jak hráči vaše pokyny plnili?
Ano, kontroluji si to. Zatím všichni tvrdí, že to plní. Hned na prvním tréninku si to důkladně zkontroluji. (smích) Uvidíme, jak kdo plnil a neplnil.

Program přátelských zápasů:

  • Česká republika – Grónsko (pondělí, 25.1.2016, 18:30, MSH Chrudim)
  • Česká republika – Grónsko (úterý, 26.1.2016, 19:30, SH Hradec Králové-Třebeš)