Herbadent Praha 11 SJM - FLORBAL CHODOV 3:8 (1:2, 1:2, 1:4)

  • Branky: 12. Adéla Polívková, 24. Dominika Kubišová, 53. Denisa Billá - 10. Kristýna Bachmaierová, 16. Kristýna Bachmaierová, 23. Eliška Vrátná, 34. Magdalena Klímová, 47. Jana Vojáčková, 55. Jana Vojáčková, 57. Magdalena Klímová, 59. Lucie Primusová. Rozhodčí: Jan Drška - Jiří Meisner. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. Diváků: 517. Zásahy brankářů: Jana Christianová 11, Eliška Kuchyňková 2 - Hana Ranochová 30.

Samotný duel přinesl 517 divákům v hale i dalším desítkám tisíc u televizních obrazovek atraktivní podívanou. Chodov po celý zápas tahal za delší konec provazu, ani jednou neprohrával a od času 15:23, kdy Kristýna Bachamierová proměnila trestné střílení a poslala Chodov do vedení 2:1, vedl a svůj náskok postupně navyšoval.

Finále poháru

Chodovské lvice se mohly opřít o skvělý výkon brankářky Hany Ranochové a na své smrtící zakončení. Vždyť z 21 střel, jež vyslaly na branku Herbadentu, skončilo osm v brance! Dvěma brankami se na tom podílely Jana Vojáčková, Magdalena Klímová a Kristýna Bachmaierová, po jedné brance přidaly Eliška Vrátná a Lucie Primusová.

Hlavní trenérka Chodova Michaela Marešová jen krátce po skončení střetnutí hodnotila utkání těmito slovy: „Jsme rády, že jsme konečně předvedly proti silnému soupeři, co v nás je. Jsme si vědomy vlastních rezerv, ovšem těmi se budeme zabývat až jindy. Teď jdeme slavit. Děkujeme soupeři, pořadatelům a našim skvělým divákům za podporu.“

Finále poháru

S úsměvem na rtech pak mluvila i hrdinka první části Kristýna Bachmaierová: „Ze začátku to nevypadalo úplně dobře, pak jsme se však zlepšily. Hrály jsme v pohodě, a když hrajeme v pohodě, tak nám to většinou jde.“ A jak Kristýna vnímá rivalitu s Herbadentem? „Vnímáme to! Jsou to naše největší rivalky a o to víc výhra potěší.“

Hráčky Chodova mají za sebou druhý vrchol sezóny, když absolvovaly v říjnu Champions Cup v Mladé Boleslavi a nyní finále Poháru České pojišťovny. Ale ten nejvyšší vrchol je nadále před nimi. Nyní už všechny myšlenky směřují k play off extraligy žen, které opět vrcholí v O2 areně a chodovské hráčky v něm nebudou chtít chybět!

Finále poháru