Po první dvacetiminutovce to na bohaté gólové hody nevypadalo...
Po první bezbrankové třetině to vypadalo, že rozhodne jedna či dvě trefy. Ve druhé třetině se ale s góly roztrhl pytel. Začátek nebyl úplně příjemný, povedlo se nám sice vývoj obrátit na naší stranu, jenže Hradec zase otočil. Co k tomu víc říct? Byl to bláznivý zápas!

Věřili jste v závěru poslední části, že se ještě podaří vyrovnat?
Závěr byl opravdu infarktový. Pokud bych měl mluvit za sebe, věřil jsem, že to dohrajeme na 5:5. Bohužel Hradec znovu odskočil. Nesložili jsme ale zbraně, byl tam mohutný tlak do branky a podařilo se vyrovnat. Hraje se 60 minut, prohrát jsme si určitě nezasloužili. Uznávám sílu Hradce, ale naše odhodlání bylo silnější.

Prakticky celé utkání jste dotahovali ztrátu. Bylo to psychicky náročné?
Dotahovat ztrátu není nikdy jednoduché, ale důležitá byla víra našeho celku, že nějaké body urveme. To se na ledě projevilo. Svědčí to o velké morálce našeho mužstva. Je třeba zabojovat do poslední vteřiny, což jsme už letos několikrát ukázali. I když jsme prohrávali, na střídačce panovala pozitivní nálada. Hecovali jsme se, že vyrovnáme.

Letos máte nejvyšší ice-time z celého týmu, chodíte na většinu přesilovek, máte důvěru trenérů. To asi potěší, že?
Moje pozice se zlepšila. Chodím na led častěji, za což jsem vděčný. Je tady hodně kvalitních obránců, užívám si každý okamžik na ledě!

Do konce týdne vás čekají další dva důležité souboje. Nejprve nastoupíte v Litvínově, v neděli vás doma čeká Kometa Brno. Předpokládám, že se opět víc zaměříte na defenzivní činnost...
Poctivě do obrany jsme chtěli hrát i dnes, bohužel to nevycházelo. Hned další zápas v Litvínově musíme být v defenzivě důslednější. V naší aktuální situaci nás nemůže zajímat nic jiného než tři body. Chceme se v tabulce posouvat nahoru. Naším prvořadým cílem jsou tedy výhry v Litvínově i doma s Brnem.