Projekt je realizován v rámci IPRM statutárního města Frýdku-Místku – přitažlivé město.

„Bylo provedeno odstranění stávajících povrchů a podkladních vrstev. Stávající hřiště byla zmenšena na rozměry, jež odpovídají pravidlům FIBA. Zbytek původních ploch se rozebral a zatravnil,“ informoval náměstek primátora Jiří Kajzar.

Nová podkladní vrstva byla v některých případech opatřena finální povrchovou úpravou z litého sportovního polyuretanového povrchu (hřiště na ul. Zahradní, Nad Rybníkem, M. Majerové, Lískovecká, E. Krásnohorské, Beethovenova), v ostatních asfaltobetonovým povrchem (V. Martínka, ČSA, Bruzovská).

„Všechna hřiště byla opatřena lajnováním pro streetball a volejbal. Hřiště jsou vybavena sloupy s deskou a košem pro streetball, sloupy pro volejbal a ochrannou sítí,“ doplnil náměstek primátora Pavel Machala.

Celkové náklady na rekonstrukci veřejných sportovišť byly podle projektové dokumentace vyčísleny na 8,3 milionu korun. Skutečnou cenu provedených prací se podařilo snížit na zhruba 6,65 milionu, z toho okolo 5,65 milionu získá město zpět formou dotace z ROP Moravskoslezsko.