„Šel jsem do utkání za stavu 0:2 ve druhé třetině. Nebylo to příliš jednoduché, byl to pro mě první zápas po nějaké době. Ale jakmile jsem se to dozvěděl, na led jsem se těšil,“ přiznal mladý strážce českého brankoviště.

Účel změny brankářů byl podle Stezky jasný. „Když mi to trenéři řekli, napadlo mě, že chtěli nějak zareagovat na nepříznivý stav a nabudit tým. To se nejdřív podařilo, jelikož jsme se pár minut drželi, ale poté jsme zase odpadli,“ smutnil nad zbývajícím průběhem střetnutí.

Český výběr inkasoval další branky a postupně začalo být jasné, že na boje o medaile ani letos nedosáhne. „Jasně jsme si říkali, že nesmějí střílet z osy, ale najednou přijede sám hráč, má čas a dá přesně z této situace gól. Dělali jsme zkrátka spoustu chyb. Po skončení druhé třetiny už jsme se snažili si ten duel hlavně užít, odehrát ho nějak pro fanoušky,“ přiznal Stezka.

Na šampionát nebude vzpomínat ve zlém

Velké množství chyb ho každopádně velmi mrzí a konečné skóre 0:7 je podle něj až příliš kruté. „Bylo znát, že jsou na tom fyzicky velmi dobře, mají velkou kvalitu. Ale nepřišlo mi, že by byli neporazitelní. Před rokem na osmnáctkách to byla trochu jiná situace, ale tento tým se dal porazit. My jsme jim ale sami pomohli chybami a oni každou z nich využili,“ popisoval.

Přesto však nehodlá, i přes hořkou tečku, vzpomínat na tenhle turnaj ve zlém! „Můžeme si z něj odnést třeba to, že jsme například s Finy či s Rusy předvedli skvělé výkony, přestože jsme prohráli. Chyběly nám pouze branky,“ připomněl vynikající výkony české dvacítky v předchozích skupinových utkáních.

Česká reprezentace se tak s mistrovstvím světa rozloučila už ve čtvrtfinále. A tím končí také příběh jedné skupiny hokejistů, kteří spolu prošli hned několika kategoriemi. „Teď si musíme užít poslední společné chvíle, naše parta už se v tomto složení nikdy nesejde,“ uzavřel na závěr Aleš Stezka.