Jak bys toto utkání, v němž jste nakonec zvítězili 5:4, zhodnotil?
Měli jsme špatný začátek, špatné třetí střídání, kdy jsme dostali gól. Potom to bylo nahoru - dolů. Naštěstí jsme to otočili, ale hned bylo vyrovnáno. Hrálo se pořád nahoru a dolů, tak to ale nechceme. Chceme dát góly a pak si to hlídat! Nicméně pro diváky to musel být dobrý hokej.

Jeden gól jsi vstřelil a na dva nahrál. Čím to je, že se takto daří všem vašim formacím?
To nevím. Hrajeme celý tým, od toho se ty výsledky odvíjí. Hrajeme v pohodě, není na nás tlak. Máme v tuhle chvíli rezervu. Jde to nějak samo, ale musíme pořád poctivě makat.

Jakub Valský říkal, že by vaše lajna mohla hrát i poslepu...
Trošku se už známe, ale ze začátku nám to úplně nevycházelo. V první třetině jsme si to dávali na nohy a tak. Hovoříme spolu o tom a celkem nám to jde.

Pomáhá vám i to, že vaše lajna dostává mnohem více prostoru, a tudíž není tak svázaná?
Určitě. Celý život jsem musel bránit, teď můžu hrát i dopředu. Je to hned něco jiného. Člověk si může zahrát hokej, když se daří.

Na vaší hře bylo znatelné sebevědomí i v závěru za stavu 5:4. Dovolíte si na ledě více i vzhledem k tomu, že ten váš náskok se navyšuje?
Je to samozřejmě rozdíl. Více si dovolíte, více riskujete... Když hraju o desítku, tak si nedovolím manévry navíc a puk vyhodím ze třetiny, zatímco nyní si tam dovolím třeba i kličku. Nahoře a dole se hraje úplně jiný hokej.

Co říkáš na aktuálně třináctibodový náskok na druhé místo v tabulce?
To jsem ještě nezažil! Ale musíme hrát pořád stejně a nedívat se na to. Určitě si neřekneme, že máme rezervu a že teď nemusíme.

Osmou výhrou v řadě jste vytvořili nový klubový rekord. Co na to říkáš?
Vůbec o tom nevím, tohle nesledujeme. Jak říkám, jdeme zápas od zápasu.