Závod RC modelů odstartuje na druhý svátek vánoční ve 13:00 hodin. V pěti rychlostních zkouškách se na parkovišti budou prohánět zmenšené modely aut v poměru 1:10 poháněné elektromotorem. Na startovní dráze by se mělo utkat na tři desítky závodníků, kteří předvedou své dovednosti na složité trati s různorodým povrchem.

Mezi jezdci se pravidelně objevují rovněž vítězové předních tuzemských šampionátů. Více než polovinu jezdců startovního pole tvoří mladí závodníci do 18. let. „Příjemným oživením je opět i letos start dívek ve věku 12 až 13 let, které se výkonnostně vyrovnají chlapcům,“ uvádí zástupce Racing Clubu Zlín Lubomír Bezděk.

Závodní vozy

K vidění budou modely, které závodí na tratích domácích i světových rally, jako například Audi Sport Quattro S1, z historických Lancia Delta HF Integrale, Ford Escort RS Cosworth, BMW M3 a ze současných veleúspěšná Škoda Fabia S2000 a Peugeot 207 S2000. „Oživením zcela jistě bude i skupina vozů Hyundai i20 WRC a oblíbené Subaru Impreza WRC,“ říká Lubomír Bezděk.

Vstup na závodní trať je na vlastní nebezpečí a děti do patnácti let se mohou zúčastnit pouze pod dohledem rodičů. Vyhlášení výsledků proběhne přibližně v 16:30 hodin.

Ice Apple Rally 2014 je součástí zimního šampionátu RC modelů automobilů v měřítku 1 : 10 na elektrický pohon. A navazuje na úspěšný letní seriál Euro RC Rally, kdy oba šampionáty zajišťuje stejná pořadatelská skupina - Euro RC Rally Challenge o. s. Tato nezisková organizace se věnuje již 24 let pořádání závodů RC modelů.