SK Interobal Plzeň – FK ERA-PACK Chrudim 1:7 (1:4)

  • Branky a nahrávky: 18. Mižár (Šíša) – 5. Koudelka (Slováček), 6. Sidnei (Kovács), 16. Kovács (Max), 17. Felipe (Záruba), 24. vlastní, 25. Felipe (pk), 27. Kovács (Sidnei). Rozhodčí: Kaštánek, O. Černý. ŽK: Kasýk, Mižár (PLZ). ČK: 25. Kasýk (PLZ).
  • Sestavy:
  • Plzeň: Landrgott (30. Prekop) – Štverák, Mižár, Mariánus, Šíša, Koc, Kasýk, Forman, Stejskal, Kučera. Trenér Petr Kučera.
  • Chrudim: Ton (21. Žďánský) – Záruba, M. Mareš, Max, Koudelka, Sidnei, Kovács, Marcio, Rešetár, Slováček, Felipe. Trenér Jaroslav Bartušek.

Na první branku utkání se čekalo jen do páté minuty, kdy se položil do voleje chrudimský Koudelka a trefil se přesně do plzeňské brány. O minutu později zvýšil již na 2:0 přesnou ranou přes bránícího hráče Sidnei. V 9. minutě mohl Interobal snížit, ale nařízenou penaltu brankář Ton Kocovi chytil.

Další dvě branky přidal ERA-PACK v 16. a 17. minutě. Nejprve poslal krásnou bombu pod břevno plzeňské svatyně Kovács a po něm udělal pěknou kličku gólmanovi Landrgottovi Felipe – 0:4. Plzni se do přestávky přeci jen podařilo snížit, když pěknou akci zakončil z brankoviště Mižár – 1:4.

Krátce po přestávce přidala Chrudim pátou branku, kterou si ale plzeňští hráči dali sami po mizerně zahrané malé domů. O minutu později zachytil Kasýk míč rukou na brankové čáře, byl vyloučen a nařízenou penaltu proměnil jistě Felipe – 1:6. Sedmou branku přidali Chrudimští po pěkné kombinaci na jeden dotek a Kovács zakončil do prázdné klece přihrávku Sidneie.

Petr Kučera: Druhé místo je jako titul

Trenér Plzně Petr Kučera uznal, že skóre 1:7 svítilo na světelné tabuli právem: „Výsledek je zasloužený. Do střetnutí jsme šli s tím, že nám chybí dva důležití hráči, a navíc jsme hráli po dlouhém a namáhavém semifinále. Neměli jsme tedy sílu Chrudimi vzdorovat, ještě když byl vyloučen Kasýk. Tlak ERA-PACKu jsem chtěl omezit power play, což se povedlo, a zastavili jsme příděl branek. Soupeři gratuluji k zaslouženému vítězství v poháru. V Čechách prostě nemá konkurenci. Pro nás je druhé místo jako titul.“

Chrudim se stala pohárovým šampiónem už poosmé. „Vždy je těžké potvrdit papírovou roli favorita. Všichni máme v hlavách samé vítězství a vítězství. Kluci se toho však zhostili na výbornou,“ chválil sportovní manažer Chrudimi Petr Horák, který byl rád za splnění cíle: „Cíle máme v Chrudimi pořád stejné. Účast v UEFA Futsal Cupu, vyhrát pohár a ligu. Dva kroky již máme za sebou. Jsem rád, že jsme letošní pohár zvládli celkem bez problémů a komplikací.“