Do poslední chvíle ovšem vůbec nebylo jasné, zda Eva Samková do prvního závodu nového ročníku Světového poháru nastoupí. Trápila ji angína a hned šest dnů proležela v posteli. Přesto ke kvalifikaci nastoupila a zajela výborně.

I proto si do závodu věřila, avšak rozčarování přišlo krátce po startu. „Taková klasika… Zabrala jsem a vypadlo mi rameno,“ smutnila olympionička, od níž se v nové sezoně hodně očekává.

Sportovní úspěch kvůli náhle vzniklému handicapu tak sice nezaznamenala, ale na druhou stranu byla ze všech závodnic jediná, která dostala jako “cenu útěchy“ zbrusu nový vůz.

Na autě nechybí typické kníry

„Auto je nádherné a díky mým knírům, které jsou nakreslené po bocích auta, ho každý pozná,“ nadšeně komentovala Eva Samková nový přírůstek do své garáže. „Jsem pořád na cestách a věčně s sebou tahám spoustu věcí, takže velký kufr se mi hodí. Navíc dost často mířím do hor, kam se s RAV4 snadno dostanu.“

Eva Samková poprvé řídila Toyotu v roce 2014, kdy se stala ambasadorkou modelu Aygo. Tento vůz vyzdobený unikátními grafickými prvky byl posléze vydražen na pomoc handicapovaným sportovcům. Po Aygu nyní usedla za volant rozměrnějšího automobilu – Toyoty RAV4, který o víkendu dostala od Martina Pelešky, ředitele českého zastoupení značky Toyota.

Nový vůz hodlá pořádně projet

Aktuálně závodnici čeká rehabilitace a odpočinek. „Mám měsíc na to, abych se do dalšího závodu dala do pořádku. Po návratu z Rakouska budu doma odpočívat. Postupně přidám trénink a za týden začnu zase naplno,“ odhalila nejbližší plány Eva Samková a se smíchem dodala: „A taky pořádně projedu nové auto, abych si vyzkoušela, co umí a jak si sedneme.“

„Eva je špičkovou sportovkyní a my jsme proto velice rádi, že spolu budeme pokračovat i v novém roce a sezoně... Přeji Evě, aby napříště dojela do cíle vždy v pořádku, ať už to bude za volantem nového vozu, nebo v závodě,“ řekl k prodloužení spolupráce se sportovkyní Martin Peleška, ředitel společnosti Toyota Central Europe – Czech.