Již během středečního dopoledne byla představena nová posila Bílých Tygrů, bek s bohatými reprezentačními zkušenostmi Tomáš Mojžíš. „Tomáš splňuje ty nejpřísnější atributy. Je kreativní, skvěle bruslí, umí dobře vystřelit a má zkušenosti. Doufám, že bude tenhle klub reprezentovat stejně dobře jako letní posily,“ charakterizoval českého reprezentanta Filip Pešán.

„Líbí se mi zdejší herní systém. Myslím si, že to, jak zde změnili systém práce, má hlavu a patu. V Liberci se nejede podle starého a zaběhlého systém, jenž nefunguje. To byl rovněž jeden z důvodů, proč jsem nabídku přijal. Myslím, že Liberec jde správný směrem a stačí jen vydržet,“ ví Tomáš Mojžíš.

O přestupu však nerozhodovaly pouze schopnosti, ale rovněž velmi důležitá povahová stránka. „U všech hráčů, kteří k nám přicházejí, řešíme i povahovou stránku věci. Tomáš je výborný kluk, o jeho působení v ostatních klubech a týmovém duchu máme jenom ty nejlepší reference. Kluci, kteří s ním hráli, za něj dávají ruku do ohně,“ hodnotil Filip Pešán.

Extraliga je podle Mojžíše velmi obtížná

Naposledy působil ve finském TPS Turku, odtud ovšem zamířil okusit českou extraligu, v níž doposud nasbíral pouhých patnáct startů (za pražskou Spartu a pardubické Dynamo). „Porovnat finskou ligu a českou extraligu nemohu. Každá z nich má něco do sebe. Pro mě je kupříkladu extraliga velmi obtížná a respektuji ji. Myslím, že to pro mě ze začátku nebude vůbec jednoduché, ale věřím, že na tom zapracuji a bude to v pořádku.“

Obránce se severočeským celkem trénuje od středy a již v pátek odcestuje ke svému prvnímu extraligovému zápasu s tygrem na hrudi na led brněnské Komety. Oblékat bude trikot s číslem 4. „Když jsem v osmnácti letech odešel do Ameriky, tak jsem vyfasoval čtyřku. Dařilo se mi, podepsal jsem kontrakt v NHL, a proto jsem si ji na farmě vybral znovu. Od té doby vždy, když je volná, tak si si ji vezmu,“ prozradila na závěr nejnovější liberecká posila.