Letošní koncert sotva skončil, nicméně Linda Vojtová nezahálí a už připravuje další na rok 2016. „Cítím se skvěle. Jsem šťastná, že několikaměsíční práce dopadla dobře, divákům se koncert líbil a už se těším na další koncerty. Proto ani teď nepouštím dědovu hudbu z hlavy, přípravy na příští rok totiž začaly,“ potěšila příjemnou zprávou všechny posluchače Vadima Petrova a milovníky vážné hudby obecně Linda Vojtová.

„S každým rokem se naučíme něco nového a vypilováváme chybky. Ale týká se to spíš organizace, než něčeho zásadního. Rozhodně chceme dál pořádat dědovy koncerty ve Smetanově síni Obecního domu. Každý rok také chceme představit novou skladbu, stejně, jako letos,“ prozradila Linda Vojtová.

Vadim Petrov: Jsem rád, že se lidem moje hudba líbí

V letošním roce si pro své posluchače Vadim Petrov přichystal vánoční překvapení právě v podobě nové symfonické básně "Pražský hrad", kterou pro velký symfonický orchestr dokončil v roce 2015. Skladba je oslavou historie a impozantnosti Pražského hradu, symbolu národních dějin. Závěr je oslavným vyvrcholením české státnosti.

„Pokaždé, když slyším své skladby hrát, je to velice hezký pocit. Vždy jsem skládal zejména pro lidi, a proto mi dělá velkou radost, že se jim moje hudba líbí,“ dojatě komentoval svůj letošní koncert Vadim Petrov. Na otázku, zda by si ještě někdy chtěl sám sednout před publikum a zahrát některé z vlastních skladeb odpověděl: „Tuto krásnou činnost jsem již dávno přenechal mladším muzikantům. Na klavír si hraju už jen doma pro své potěšení.“

Kromě věrných milovníků hudby tohoto velikána české hudby usedl v hledišti i nespočet žáků a kolegů Vadima Petrova, ale také přátelé topmodelky Lindy Vojtové, vnučky uznávaného skladatele, jejíž zásluhou se koncert již podruhé uskutečnil.

Taťána Kuchařová: Pan Petrov je úžasný umělec

Jednou z nich byla například také Taťána Kuchařová: „Pan Petrov je úžasný umělec, nad jehož celoživotní tvorbou smekám. Je obdivuhodný. Všechna čest ale patří i Lindě. Jak ona, tak její maminka dělají to, co by měli pro rodiče a prarodiče dělat všichni úplně automaticky,“ projevila i svůj zájem o seniory Taťána Kuchařová, která se pomoci starým lidem věnuje prostřednictvím své nadace.

V čestné lóži společně s rodinou Vadima Petrova usedl také Jamison Ernest, budoucí manžel Lindy Vojtové. „Jamison by si dědův koncert nenechal ujít za žádnou cenu. Dědu obdivuje a jeho hudba se mu moc líbí. Sice mohl přiletět jen na dva dny, protože má před koncem roku v New Yorku mnoho práce, ale i tak jsem moc ráda, že tady byl,“ vyjádřila se k přítomnosti svého vyvoleného Linda Vojtová.

Tento koncert si nenechaly ujít ani významné české osobnosti jako: Zlata Adamovská, Ondřej Brzobohatý, Věra Jordánová, Taťána Kuchařová, Pavlína Němcová, Doc. Jan Měšťák, MUDr. Ondřej Měšťák, Prof. Klener, Jaroslav Svěcený, Helena Štáchová, Petr Štěpánek, Jiří Vejvoda, Josef Zíma, předseda představenstva OSA, ředitel DILIA a další.