Česká republika – Japonsko 2:3 (1:1)

• Branky a nahrávky: 4. Novotný (Sláma), 31. Hrubý (Slováček) – 3. Henmi (Watanabe), 22. Sakai (Henmi), 36. Sakai. Rozhodčí: Kresta, Cílek. ŽK: Holý, Hrubý – Nibuya. Diváci: 380.
  • Sestavy:
  • Česká republika: Vahala (Gerčák) – Novotný, Sláma, Salák, Holý – Hrubý, Koudelka, Slováček, Rodek – Kovács, Záruba, Cupák, Seidler.
  • Japonsko: Fujiwara (Tanaka) – Watanabe, Sato, Yoshikawa, Henmi – Kato, Morioka, Sakai, Osodo, Nishitani, Nibuya, Shimizu.

Zápas začal zhurta. Ve 3. minutě sklepl míč Watanabe ze středu na Henmiho, který ranou bodlem prostřelil Vahalu. Český výběr však za minutu odpověděl, když rohový kop Slámy poslal z voleje do japonské branky Novotný – 1:1. Do přestávky hrozily oba týmy a Češi hned třikrát nastřelili brankovou konstrukci! Výsledek se však nezměnil.

Japonsku vyšel rovněž vstup do druhého dějství, když Vahalu překonal Sakai. Český tým našel odpověď až ve 31. minutě, kdy se po krásné akci Koudelky a Slováčka trefil poprvé v reprezentaci Vítězslav Hrubý – 2:2. Rozhodnutí přišlo čtyři minuty před koncem zápasu. Japonci rozehráli signál na Sakaie a ten se z voleje trefil přesně k tyči  – 2:3.

Z nominace mám těžkou hlavu, přiznal Bartošek

„Kluci opravdu zabojovali o čtyři místa do nominace na kvalifikaci. Vůbec teď nevím, koho poslat domů,“ přiznal po zápase trenér Čechů Vlastimil Bartošek. „Všichni hráli dobře a ve výsledku rozhodlo, že jsme udělali pár individuálních chyb. Jinak jsme hráli pěkně, měli jsme hodně šancí a tenhle zápas jsme měli vyhrát.“

Češi byli málo produktivní. Šancí měli dost. „V prvním poločase jsme nastřelili několik tyček, měli jsme tam slušné standardní situace, ale brankář Japonska chytal dobře. Jsem rád, že nám vyšly i nějaké signály a herní situace, ale lituji obdržených branek, které byly hodně zbytečné. To by nás v kvalifikaci mrzelo více.“

Ve středu se český tým přesune do Chomutova, kde ve čtvrtek od 16:30 hodin nastoupí k prvnímu kvalifikačnímu zápasu proti Kazachstánu.