Ten první se hraje v neděli 6. prosince od 18 hodin v Chomutově, druhý o den později a ve stejný čas v Kadani. Výtěžek ze vstupného v prvním utkání půjde na charitativní účely.

S Japonskem se futsalová reprezentace utkala v historii pouze třikrát. Poprvé tomu bylo v červnu roku 2011. Na půdě soupeře nejdříve Češi prohráli 1:4, ale o den později zvítězili 2:1. Poslední vzájemné utkání se konalo 24. října 2014 na turnaji v Kuvajtu, kde český výběr zvítězil 4:0 po hattricku Lukáše Rešetára a jedné brance Michala Seidlera.

Michale, jak moc se těšíte zpátky do Čech a na reprezentační sraz?
Abych byl upřímný, vždy se na reprezentaci těším. I tentokrát se těším hodně! S několika hráči jsem hrával v Tangu, bude to taková změna zase. Jediné, co není dobře, je, že tam s námi nebude trenér Neumann. Určitě budeme všichni bojovat i za něj.

V přípravě se dvakrát střetnete s Japonskem. Nastoupil jste ve všech třech vzájemných duelech, tak jak byste charakterizoval jejich futsal?
Japonci jsou velmi kvalitní. První dva duely, které jsme hráli v Japonsku, byly ohromně těžké. Jeden jsme vyhráli a další prohráli. Třetí střetnutí jsme s nimi odehráli minulý rok v Kuvajtu, kde jsme sice vyhráli čtyři nula, ale skóre může mást. Japonci zahodili strašně moc šancí a my jsme je proměňovali. Jsou na tom velmi dobře technicky a nechybí jim rychlost.

V loňském roce jste dal Japonsku gól na turnaji v Kuvajtu při výhře 4:0. Jak na tuto branku a celý zápas vzpomínáte?
Jak jsem řekl, sice jsme zápas vyhráli, ale neřekl bych, že bychom byli lepším týmem. Výborně nám zachytal Libor Gerčák, což nebylo poprvé. My jsme měli to štěstí, že jsme dobře bránili a dali góly z brejků.

V čem bylo Japonsko loni jiné oproti zápasům z roku 2011 u nich?
V Japonsku na nás "vylezli" samí dvoumetroví chlapi, což nás všechny hodně překvapilo. Šlo o hodně silové zápasy. V Kuvajtu to byl pravý opak, takže malí a rychlí hračičkové.

Co od těch dvou duelů v Chomutově a Kadani vlastně očekáváte?
Pro nás to bude taková menší zkouška před kvalifikací, která nás čeká. Určitě budeme nacvičovat různé herní situace, standardky a power play. Doufám, že potěšíme diváky naší hrou, a že ty zápasy, i když budou těžké, vyhrajeme.

Jak jste spokojený s průběhem letošní sezony v maďarském Györu?
V Györu jsem maximálně spokojený. Myslím si, že jsem neudělal chybu, když jsem přestupoval. V Györu jsou vynikající hráči s výborným trenérem. Jediné, co je takové menší mínus, je to, že je těch zápasů už opravdu hodně. Hrajeme zápasy maďarské ligy, poháry a UEFA Futsal Cup. Do toho ještě reprezentace, takže už se těším, až si chvíli odpočinu. (smích)