Abraham i Brookes budou jezdit na BMW S1000RR postavené zkušeným Shaunem Miurem v týmu, který sponzoruje americká společnost Milwaukee Power Tools. S ní tým prodloužil smlouvu na další tři roky.

Podporu týmu a technické know-how bude týmu dodávat přímo BMW Motorrad Motorsport. Na motoru a elektronice budou pracovat přímo tovární mechanici, samotný tým pak bude odpovědný za vývoj motorky a na starost bude mít zajištění týmu po sportovní a logistické stránce.

Australský jezdec Brookes závodil ve WSBK naposledy před devíti roky. A návratu mezi světovou elitu se nemůže dočkat. „Jsem nadšený, že jsem zpět ve WorldSBK a navíc se stejným týmem, se kterým jsem vyhrál titul v BSB. Doteď jsem na BMW nezávodil, ovšem jde o renomovanou značku a továrnu, takže nepochybuji, že motorka bude konkurenceschopná,“ říká Brookes.

„Tovární podpora BMW Motorrrad Motorsport je pro nás klíčová. Už to, že od BMW máme k dispozici jejich odborníky, nám hodně pomůže. Na začátku ledna nás čekají první testy a pak zahájení sezony na Phillip Island. Nemůžu se dočkat, až se představím před svými domácími fanoušky,“ dodává.

Český jezdec Karel Abraham strávil posledních pět let v MotoGP, kde stabilně dojížděl na bodech, ve WSBK ale nyní vidí svoji budoucnost.

„Mám radost, že se do WSBK přesouvám s takhle kvalitním týmem, jako je Milwaukee BMW. Zároveň je to pro mě obrovská výzva – na superbiku jsem nikdy nezávodil a na hodně tratích, kde se šampionát jede, pojedu poprvé. Každopádně jsem si ale jistý, že se rychle dokážu dostat do tempa,“ nastínil Abraham.

Týmový šéf Shaun Muir oceňuje hlavně spolupráci s BMW. „Podpora, kterou máme od továrny slíbenou, a jejich nadšení, mě vůbec nenechává na pochybách, že jsme zvolili správně. Přesně vědí, co potřebujeme, abychom byli konkurenceschopní. Právě míra tovární podpory pro nás byla zásadní při rozhodování, s kým spolupracovat. A vstřícnost BMW nám toto rozhodování velmi ulehčila.“