Čtyřikrát vyhrál celkové pořadí Světového poháru a dvakrát ovládl mistrovství světa. Původně alpský lyžař se stal jedním z největších průkopníků skikrosu na celém světě. Přesto Tomáš Kraus původně ještě nechtěl končit a ve svých 41 letech hodlal odstartovat ještě jednu sezónu.

Zlomenina stehenní kosti, kterou si přivodil v minulé sezóně (při pádu během Světového poháru v Arose), už ovšem prodloužení kariéry nedovolila. A Kraus se definitivně rozhodl: „Věším přezkáče na hřebík.“

V rozhodování mu pomohl i nedávný pobyt na Srí Lance. „Nebylo to tak těžké, všechno se to sešlo. Tělo řeklo ne a hlava řekla, že už neví, jestli je to potřeba! Doma mám krásnou rodinku a už není potřeba, abych je vystavoval týden co týden takovým stresům, kterým jsem je vystavoval po všechny předešlé roky! Prostě jsem si řekl, že už je nejvyšší čas,“ vysvětlil.  

„Chtěl bych velmi poděkovat fanouškům. Mnohokrát jsem cítil jejich podporu! A věřím, že často ve vypjatých momentech byla právě podpora fanoušků tím, co mě posunulo o kousek dopředu,“ vzkázal svým příznivcům na rozloučenou oblíbený „Krausík“.

Svou profesionální kariéru tak ve svých 41 letech definitivně uzavřel. U sportu však rozhodně hodlá zůstat i nadále. Už od podzimu jako manažer zastupuje snowboardistku Evu Samkovou, jako mentor bude pomáhat své následovnici ve skikrosu Andree Zemanové.