Moderátorem večera byl herec Jan Čenský, který nejprve představil sponzory této akce, načež zažertoval s publikem a pochválil hosty, že dali tomuto králi všech bálů přednost před televizním programem.

Krátce po dvacáté hodině pozval moderátor na pódium ve Slavnostního sálu Grandhotelu Pupp kapelu Big Papa, jež bál oficiálně zahájila písní převzatou od Pavla Žalmana, Divokej horskej Tymián. Skupina průběžně vystupovala mezi jednotlivými interprety celý večer, kdy postupně hrála hity 60. a 80. let z dob Beatles, Petra Nováka či Rolling Stones.

Abba Stars

Krátce po jejich třicetiminutovém vystoupení zahrála skupina ABBA STARS, která rozjasnila podium barevnými kostými a krásnou choreografií. Sálem se linuly hity jako Mamma Mia či Dancing Queen.

Petra Janů přítomné přivítala slavným hitem z 80. let, songem Říkej mi. Poté pozdravila publikum a s výzvou pro mír na zemi zazpívala píseň S láskou má svět naději. Následovaly hity jako Už nejsem volná, Moje malá premiéra nebo Není nám už sedmnáct.

Po Petře Janů vystoupil slovenský zpěvák Peter Nagy s písní Profesor Indigo, jež odstartovala jeho hudební kariéru, ale také písněmi jako Kristýnka iba spí či Láska je tu s nami.

Konečně jsem plnoletá, smála se Lucie Bílá

Po kratičké pauze zahrál a zazpíval Jaroslav Uhlíř skladby jako Ani k stáru, Pod dubem či písničku Dělání, kdy se spontánně přidal i pohádkový princ Jan Čenský, aby si zazpíval společně s publikem tuto krásnou pohádkovou píseň. Nechyběly ani oblíbené Vadí, nevadí či Chválím tě, Země má.

Po půlnoci vstoupila na pódium zpěvačka Lucie Bílá, jež byla zlatým hřebem večera. „Konečně jsem plnoletá a mám důvod slavit,“ řekla vždy usměvavá zpěvačka a čerstvá držitelka osmnáctého Zlatého Slavíka, se kterým se mimo jiné publiku pochlubila. Hned na úvod tedy sklidila velký aplaus.

Po krátkém přivítání s fanoušky se sálem linuly písně jako Miluji Tě, Vokurky, Hvězdy jako Hvězdy, Pískovec či Amor magor, kterými si celý sál podmanila. Bál zakončila kapela Big Papa, a sice pomalou písní od Pink Floyd nazvanou Wish you were here.

Retro program ve Zrcadlovém sále

Od 20 hodin souběžně probíhal přibližně ve stejných časových intervalech ve Zrcadlovém sále Retro program, kde si pamětníci mohli s interprety zazpívat starší songy. Jako první vystoupilo sympatické duo Kamélie, které zazpívalo hity Jako Robinson, Nečekej či Cukr, káva, limonáda.

Kamélie na pódiu nahradil Pavel Roth se skladbami Krásnější než růže a Zahrada. Yvetta Simonová zase pamětníkům připomněla svůj hit Whisky, to je moje gusto, jenž se proslavil po uvedení ve filmu Limonádový Joe, či píseň My dva a čas. 

Karel Štědrý a Pavlína Filipovská

Nechyběl ani Vít'a Vávra s písní Citronová holka či Jak jsem potkal básníky. Karel Štědrý poté zazpíval Mám malý stan, Milenci v texaskách a s Pavlínou Filipovskou zazpívali společný duet s názvem Pro všechny v sále, jímž Retro scénu krásně ukončili. 

Třetí sekce se skrývala v suterénním Bechers baru, kde se od 21 hodin konala diskotéka. Tou až do brzkého rána provázel DJ Martin Hrdinka.