Stejně jako v minulých sezónách půjde o souboj týmů, které bojují o nejvyšší příčky. Mužstvo z Jižního Města aktuálně tabulku Tipsport Superligy vede, střešovický Tatran se nachází na 4. příčce se ztrátou 5 bodů, přičemž 3 ztratil v prvním vzájemném souboji na domácí půdě, ve kterém podlehl 5:9.

Chodov tradičně na televizní bitvu vylepšuje svoji Sportovní halu Jižní Město  o mobilní tribuny, které navyšují kapacitu diváků až někam k číslu 800. Cílem organizátorů je naplnit halu na maximum, což by znamenalo skvělou zprávu pro Nadační fond Pink Bubble, s nímž Chodov pro toto utkání spolupracuje.

Nadační fond Pink Bubble vznikl v dubnu 2012 z iniciativy Martiny Šmukové, která se předtím po dobu 11 let podílela na vedení Nadačního fondu dětské onkologie Krtek při brněnské dětské nemocnici. S oborem má tedy dlouholeté zkušenosti.

Důvodem k založení Nadačního fondu Pink Bubble byly mimo jiné specifické potřeby starších (náctiletých) pacientů – tedy věkové skupiny, která v té době stála poněkud stranou veřejné pozornosti. Cílem Nadačního fondu Pink Bubble je podpora onkologicky nemocných náctiletých a mladých dospělých po celé ČR v průběhu léčby, v době rekonvalescence a při následném návratu do života.

Osmiletý Alex touží po notebooku

Základní myšlenku spolupráce popisuje marketingový manažer klubu David Podhráský. „Na každý televizní duel chystáme speciální akce. Tentokrát jsme se, vzhledem k blížícím se Vánocům, rozhodli dát zápasu lehce charitativní podtext, a to díky spolupráci s Nadačním fondem Pink Bubble,“ říká muž, jenž je zároveň hlavním trenérem chodovských mužů.

„Ve spolupráci s lidmi z nadace jsme vybrali konkrétního pacienta, kterým je osmiletý Alex, který by si přál notebook, aby mohl z nemocnice komunikovat se svými přáteli a školou. Věříme, že částku jedenáct tisíc naplníme a třeba i překonáme,“ dodává Podhráský.

Peníze, které půjdou Alexovi, budou generovány z několika zdrojů. Základním zdrojem příjmu bude přímý příspěvek klubu za každého diváka, jenž přijde na televizní utkání. Za každého takového přispěje Chodov částkou 10 Kč.

Dalšími zdroji budou dobrovolné příspěvky návštěvníků střetnutí (do oficiální pokladničky Nadačního fondu Pink Bubble) a příspěvek chodovské kabiny. Pokud by tyto sumy dohromady nepokryly Alexovo přání, tak Chodov částku doplatí.