Adame, bod za porážku 1:2 v prodloužení proti Mountfieldu asi moc radosti nepřinesl...
Bod je samozřejmě málo, avšak z mého pohledu musím konstatovat, že naše výkony mají vzestupnou tendenci. Zakončení je naše Achillova pata. Neumím si to vysvětlit, proč tomu tak je. Umíme si vytvářet šance, dokážeme si vynutit soustavnější tlak, ale bohužel se nám to nedaří přetavit v góly.

Co říct k úvodní brance? S Tomášem Linhartem jste to udělali mazácky...
V oslabení se nám povedlo dostat do přečíslení. Linhy mi puk pěkně prohodil, zkoušel jsem střílet křižně pod vyrážečku, nakonec to gólmanovi propadlo.

Druhé utkání pod vedením trenérského tandemu Mucha - Malík. Co nového vnesli do vaší hry?
Pár věcí tam bylo, ale trenérská změna byla hodně rychlá, nebyl čas radikálně překopat systém hry. Pomohli spíše po psychické stránce. Snaží se, abychom mysleli pozitivně. Výkon se zlepšuje, bohužel koncovka stále vázne.

Jaké byly trenérské instrukce pro vaši čtvrtou formaci?
Naše lajna má za úkol zejména unavit protivníka. Máme být hodně aktivní při forčekingu, aby ti naši TOP hráči mohli naskočit a lajna soupeře byla pořádně utahaná. Když dáme gól, je to vždy bonus. Hlavně však nesmíme inkasovat a chceme ubrat soupeřům síly.

Už v pátek přicestuje do WERK ARENY poslední Litvínov. Předpokládám, že před reprízou finále nebude nálada na nějaké hecování s třineckými rodáky - Martynkem a Pavlíkem.
Žádné pošťuchování s Filipem nebo Rosťou nebude. Momentálně máme dost svých problémů a na tohle určitě není vhodná chvíle. Musíme od začátku hrát aktivně a konečně urvat všechny body!