Vrcholem večera bude Scooter, jehož forma je naprosto skvělá. H.P. Baxxter s Michaelem Simonem a o generaci mladším Philem Spieserem tvoří víc než jindy kompaktní tým při práci ve studiu i na pódiu. Jejich pověstné nasazení i špičková světelná show s tanečnicemi a četnými pyroefekty patří k naprosté špičce v žánru taneční hudby.

Klidný milovník černého čaje s mlékem, sběratel britských veteránů a majitel kolem padesáti zlatých a platinových alb H.P. Baxxter hlásí: „Pódium na mne působí jako roznětka. Zapomenu na všechno a exploduji, jakmile vstoupím do světel a vidím nadšené lidi přede mnou…” A dodává: „Funguje mezi námi zvláštní chemie. Když vidím šťastné tančící fanoušky u podia, beru si od nich energii, ale dávám jim zase všechno ze sebe.”

Jeho mladší kolega a spolupracovník slova frontmana kapely potvrzuje: „H.P. jede vždy na 120%. Nezáleží na tom, jestli je to první nebo padesátý koncert v řadě, fanoušci si vždy můžou být jisti, že se jim rozdáme…” A poznamenává i k repertoáru: „Všechny nás baví hrát jak staré pecky, tak nejnovější kousky, na nichž se posunujeme v pojetí muziky a zvuku zase dál. How Much Is the Fish nebo Maria tak mají stejnou energii jako třeba náš poslední singl Riot.”

Podobně jako na obřím koncertu v Hamburku koncem srpna, kde zmiňovaný singl poprvé zazněl, si nyní velkolepou párty se Scooterem na plné pecky užijí i fanoušci v Praze.

Scooter

Scooter se stal jednou z nejúspěšnějších německých kapel

Scooteři vznikli na základech novovlné a synthpopové skupiny Celebrate the Nun, ve které se v roce 1986 v Hannoveru sešli H.P. Baxxter (vlastním jménem Hans Peter Geerdes) a Rick J. Jordan. V roce 1989 se setkávají Hamburku s manažerem Jensem Thelem, s nímž nejdříve vytvoří remixovou skupinu Loop a posléze v roce 1993 vzniká Scooter.

Výborně zprodukovaný a po všech stránkách dotažený projekt mixuje prvky happy hardcore a hard trance a staví na propracované pódiové show s řadou světelných a pyrotechnických efektů a samozřejmě i na charismatu a projevu frontmana H. P. Baxxtera. Typickým se pro starší nahrávky Scooteru rovněž stalo používání zmutovaného frekvenčně zkresleného hlasu.

Prvním velkým hitem byl track Hyper Hyper, pak následovaly Move Your Ass!, Friends nebo Endless Summer. V roce 1998 vznikl možná největší hit skupiny How Much Is the Fish?, který se v Německu vyšplhal na 3. pozici a dosáhle prodeje 250 000 nosičů. V 21. století pak bodují skladby jako Nessaja, Ramp! (The Logical Song), Maria (I Like It Loud) nebo The Question Is What Is the Question?

V sestavě této skupiny se v roce 2006 často střídaný post druhého klávesisty stabilizuje s příchodem Michaela Simona. Loni po odchodu Ricka J. Jordana posílil Scooter mladý hudebník a producent Phil Speiser.

SCOOTER, 13. listopadu 2015 od 19 hodin:

  • support: DJ Basslicker, DJ Mikael van Dikeen
  • místo: Malá sportovní hala, Výstaviště, Praha Holešovice

Ceny vstupného:

  • Stání na ploše: 765,- Kč (vstupné se bude postupně zvyšovat!)
  • VIP stání před pódiem: 1500,- Kč
  • VIP sektory 1500,- Kč / 2490,- Kč

předprodeje: Ticketpro, Ticketportal a GoOut.cz.