„Kliniku Esthé mi doporučila kamarádka, jež tady byla na zákroku a nemohla  si celé vedení a přístup vynachválit. O profesionalitě týmu jsem se ostatně přesvědčila sama. Musím také přiznat, že mi hodně polichotilo, když mi řekli, že na jejich služby mám ještě spoustu času,“ sdělila na jednu stranu zhrzeně, na druhou stranu šťastně, že nic nepotřebuje, Aneta Vignerová.

Aneta se objednala k MUDr. Karlu Urbanovi předem na konzultaci, stejně jako ostatní klientky. Když ale přišla a MUDr. Urban ji prohlédl, konstatoval, že na jejích prsou neshledává vůbec žádnou vadu, kvůli které by musela podstoupit plastickou operaci prsou. Prý se velmi často stává, že klientkám jejich touhu po plastické operaci rozmluví.

„Důvodů k plastické operaci prsou je celá řada - vpáčené bradavky, modelace prsou, zvětšení téměř chlapeckých prsou, zmenšení nadměrně velkých prsou, nebo například vytvoření nového prsu po jeho odebrání z důvodu nemoci. Nic z toho ale není Anetin případ. Prsa má totiž mladistvá, velikostně přiměřená postavě, zdravá a plná. Byl by to pro ni zbytečný zásah,“ popsal svůj odborný názor na Anetin požadavek MUDr. Karel Urban z kliniky Esthé.

Následně ji od hlavy až k patě prohlédl, ale stále nechápal, proč přišla. „Někdy opravdu stačí nevhodná, občas i nevinně myšlená, poznámka od kamarádky, partnera, nebo třeba nevhodná reportáž v televizi a najednou se zrodí otazník v hlavě. Jsem dost krásná? S tím pak přijde žena k plastickému chirurgovi a na něm je, aby objektivně zhodnotil, zda přichází s opodstatněným důvodem, či nikoliv,“ vysvětloval plastický chirurg MUDr. Karel Urban.

Nároky modelingových agentur jsou velmi vysoké

Aneta Vignerová je krásná mladá žena, které by její vzhled mohla závidět nejedna příslušnice něžného pohlaví. Nároky modelingových agentur jsou ale velmi vysoké a kdo se chce v modelingu udržet, musí tyto požadavky ctít. „Já jsem určitě zastáncem přírodních metod, ale někdy to změnou jídelníčku a sportem prostě už změnit nejde. Když si tedy člověk trochu pomůže, nic proti tomu nemám. Musí to ovšem stále vypadat přirozeně, což tým Esthé dokáže. Mohla jsem se o tom nejednou přesvědčit na vlastní oči u svých kolegyň a kamarádek, které kliniku navštívily,“ přiblížila důvod svého kladného postoje k plastickým zákrokům Aneta Vignerová.

I přesto, že je aktuálně pro plastickou kliniku Esthé “nevhodnou adeptkou“, nehodlá usnout na vavřínech. „Určitě se budu snažit dodržovat zdravý životní styl, protože člověk na sobě musí stále makat. Když poznám, že cvičením nic nezmůžu, půjdu se ráda opět poradit s panem doktorem Urbanem,“ plánovala Aneta.

MUDr. Karel Urban na závěr dodal, že každá pacientka nebo pacient mají svůj příběh, a proto je nutné je hodnotit velmi individuálně. Aneta je hezká, aby šla na plastiku. Pro někoho zbytečné, ale lze vůbec posoudit, co je pro druhého člověka v oblasti krásy zbytečné a co podstatné? „Jedna domnělá vada může pro někoho znamenat drobnost, pro někoho může být až traumatizující. Proto není vhodné hodnotit kroky jiných lidí, protože se nikdy nemůžeme dostat do jejich kůže.“

Zda se na kliniku Aneta jednou vrátí jako pacientka s jasným požadavkem, to sama nevyvrací. Příroda se dle jejích slov může projevit v určitých obdobích života, která jsou pro tělo náročná. „Zatím samozřejmě nevím, jak to bude, ale když by se mělo moje budoucí těhotenství a kojení podepsat na mých prsou, určitě přijdu,“ řekla. Děti prý ale zatím neplánuje, jelikož vše má svůj čas, který zatím nepřišel. S přítelem se čerstvě přestěhovali, a tudíž se radují z nového prostředí. Jejich pracovní pozice se pořád vyvíjejí správným směrem, tak toho chtějí využít.