Celkem šest spotů představí Dobré anděly v podobě Lucie Borhyové, Reye Korantenga, Kristiny Kloubkové, Dany Morávkové, Jana Čenského a Petra Suchoně.

Příběhy rodin s onkologickým onemocněním se televizním divákům představí ve zpravodajských Televizních novinách a publicistických pořadech TV Nova. Snídaně s Novou bude v přímém přenosu vysílat z Fakultní nemocnice Motol! Diváci tak uvidí, v jakém prostředí rodiny tráví měsíce léčby.

Své odborné slovo dostane i prof. MUDr. Jan Starý, DrSc., přednosta Dětské hematologie a onkologie UK 2. LF a FN Motol. Redakce pořadu Víkend se zaměří na příběh ženy samoživitelky, která onemocněla rakovinou prsu a nadále se starala o čtyři děti. Kdo jsou Dobří andělé, jak pomoci a jaký smysl má spojení nadace Dobrý anděl s osobnostmi televize Nova, se diváci dozví v premiéře krátkého dokumentu v sobotním Volejte Novu. Dokument bude opakovaně zařazován do běžného programu televize Nova až do konce roku 2015. Spolupráci již podruhé zajišťuje Marika Mazáková z oddělení PR a komunikace TV Nova.

Dobrý anděl

„Je radost s lidmi z Novy pracovat. Kampaň nám pomáhá více přiblížit, proč je třeba rodinám pomáhat, a upozornit na téma, které se bohužel někdy týká i nás nebo našich blízkých,“ uvedl Petr Sýkora, spoluzakladatel nadace Dobrý anděl a držitel Ceny Arnošta Lustiga 2014.

V jednom ze spotů vystupuje rovněž rodina Liberdova, které pomáhají Dobří andělé od poloviny minulého roku, kdy jejich malé dceři Viktorii (*2010) diagnostikovali leukémii. Prakticky ihned byla zahájena léčba, v rámci které absolvovala plánované bloky chemoterapie. Ze začátku trávila Viktorka s maminkou mnoho času v nemocnici, zatímco tatínek zabezpečoval příjem a péči o domácnost. Když rodinu dočasně rozdělila léčba, jedním ze způsobů komunikace byl také videohovor, který se ve zmíněném spotu odehrává. Nyní je průběh Viktorčiny léčby volnější, a pokud ji nebudou provázet komplikace, měla by být ukončena v polovině příštího roku. 

Ve spotu vyzývá k pomoci nejen této rodině, ale také mnohým dalším, známá moderátorka Kristina Kloubková: „Hned jak jsem se dozvěděla o nadaci Dobrý anděl, neváhala jsem ani chvíli. Vím přesně, kam mé peníze jdou a že všechny finance jsou do posledního haléře zaslány rodinám, které potřebují pomoc. Nikdo z nás neví, kdy bude ke svému strážnému Andělovi potřebovat i toho Dobrého.“


Za 4 roky od založení nadace Dobrý anděl pomohli dárci cca 2 800 rodinám s dětmi, ve kterých dítě či rodič má rakovinu nebo dítě trpí jiným závažným onemocněním. Každý měsíc tahle nadace eviduje okolo 70 nových žádostí o pomoc. Příspěvky dárců - Dobrých andělů - rozděluje rodinám nemocných do posledního haléře. Každý z nich vidí příběhy konkrétních rodin, kterým pomáhá. 

Více na www.dobryandel.cz