Bylo to v liberecké Home Credit Areně divoké nedělní odpoledne. Bílí Tygři ve šlágru kola ani jednou neudrželi těsný náskok a krátce před koncem za stavu 3:4 se dokonce strachovali, že opustí kolbiště bez bodu.

Michal Řepík ale zajistil v čase 58:19 svému výběru alespoň bod. Ten druhý získala Plzeň, přestože domácí hlediště v prodloužení explodovalo poté, co obránce Radim Šimek poslal kotouč do sítě. Pro postavení útočícího hráče v brankovišti ovšem sudí jeho zásah neuznal.

Cítili jste křivdu? Aréna v ten moment zhasla a diváci se radovali. Vypadalo to, že je rozhodnuto.
Nedá se nic dělat. Pořád byl do konce prodloužení nějaký čas, takže jsme mohli přidat další gól. Snažili jsme se to hodit za hlavu.

Je tedy bod nakonec ziskem? Sahali jste po vítězství, nakonec z toho ale mohla být porážka.
Asi jo, ten bod je zlatý. Když si promítnu celý zápas, tak jsme asi byli herně o něco lepší. Ale v závěru byla blíže k výhře Plzeň. Remízu bereme.

Čím to, že se na vás soupeř vždy dotáhl?
Těžko říct, koncentraci jsme neztratili. Musíme se na to podívat na videu. Určitě tam byly chyby, které Plzeň dokázala potrestat. Hrála hodně efektivně. Neměla tolik střel, ale přesto nám dala čtyři góly. Pro nás to bylo trošku frustrující – měli jsme tlak a byli jsme na puku, jenže soupeř nám vždycky gól brzy vrátil.

Tebe, Michala Birnera a Radima Šimka teď čekají reprezentační povinnosti. Těšíš se?
Ještě máme před sebou úterní zápas Ligy mistrů proti Davosu, na který se chceme co nejlépe připravit a udělat dobrý výsledek. Pak už se budeme přesouvat za klukama na hotel, kde nás čeká reprezentační porada. Potom letíme do Švédska.

Nebudou ti při tak náročném programu docházet síly?
Určitě to nebude jednoduché, ale na druhou stranu je začátek sezony. Vychází to, že budeme hrát obden. Síly snad nedojdou. Je to podobný režim jako v play-off.