Dominiku, jak bys zhodnotil utkání s Plzní?
Řekl bych, že jsme byli celý zápas lepším týmem. Bohužel jsme udělali chyby, které soupeř potrestal. Nájezdy jsou vždy padesát na padesát a my jsme nyní prohráli.

Škodovku jste přestříleli, proč se nepodařilo vsítit více branek?
Někdy hrajete zápas, ve kterém vám spadne do brány úplně všechno, jindy si zase vylámete zuby. My jsme dneska třikrát vedli, oni nás třikrát dohnali. Dvě minuty před koncem jsme pak dali gól na 4:4, takže si myslím, že se nemáme za co stydět.

Ve druhé třetině jsi inkasoval tvrdý bodyček. Jak se ta situace seběhla?
Jan Stránský vystřelil, kotouč se odrazil za branku a já jel za ním. Toho hráče jsem viděl, jenže jsem chtěl hrát puk. On jel přímo na mě, nechtěl hrát hokej a trefil mě. Bylo to tvrdé.

O několik střídání později jsi dal gól. Jak bys ho popsal?
My jsme nahodili puk, brankář si pro něj dojel za bránu. Jarda Vlach napadal zprava, udělal perfektní práci a gólman díky němu musel přihrávat zadovkou na druhou stranu. Tam jsem čekal já, takže mi to dojelo přímo na hůl. Pak už jsem jenom objel branku a zasunul puk za tyčku.

Důraz, napadání... Je to úkol té vaší formace?
Samozřejmě. Takhle chceme hrát, rychle a důrazně. Je pro nás moc dobře, že jsme se zase trefili.

V prodloužení jste vstřelili branku, která ovšem nebyla uznána. Jak jsi viděl tu situaci ze střídačky?
Myslím si, že to byl regulérní gól. Není o čem se bavit, tohle prostě mělo platit.

Po dvou letech se vracíš do reprezentace, s dvacítkou si zahraješ na turnaji ve Finsku. Potěšila tě pozvánka?
Určitě je to super. Já se hrozně těším na nové lidi a na jiný hokej. Je to turnaj čtyř zemí, což obnáší tři velice kvalitní utkání. Já si to užiji a udělám všechno pro to, abych v reprezentaci zůstal co nejdéle.

Myslíš, že by ses mohl dostat až na světový šampionát?
Já bych řekl, že to ještě není uzavřené. Udělám všechno pro to, abych se tam dostal. Musím odvádět ty nejlepší výkony, které po mně trenér bude chtít.

Máš nějaké informace o náplni reprezentační pauzy? Zaměří se váš tým na něco speciálního?
Já myslím, že nemusíme dělat nějaké zásadní změny. Budeme hrát pořád ten svůj rychlý a důrazný hokej. Zatím to funguje! Jsme první v tabulce, takže asi nic měnit nebudeme.