„Několikrát jsme zaznamenali studenty, kteří na naši školu přestoupili s tím, že je výuka v IT oboru na předcházející škole neuspokojovala i přes slušný prospěch. V odborné výuce totiž absolvovali například dílny. Učili se svářet nebo při výuce nemohli využívat software, protože škola neměla dost výkonné počítače," řekl Martin Vodička, ředitel Soukromé střední školy výpočetní techniky v Praze (SSŠVT).

Například její studenti mají k dispozici nejmodernější softwarové a hardwarové vybavení v Česku. Navíc 94 procent jejích absolventů pokračuje ve studiu na univerzitách. Všichni pak naleznou zaměstnání, aniž by byli evidováni na úřadu práce. „Ajťák" bere v průměru 37 tisíc korun, výjimkou ale není mnohem vyšší plat.

Důležitá je i praxe

„Kdo dnes volí IT obor, má dveře na trhu práce otevřené. Co se týče naší školy, nezaměstnanost našim studentům skutečně nehrozí. K tomuto dni nalezli práci prakticky všichni naši absolventi, aniž by byli evidování na úřadu práce," dokládá ředitel SSŠVT.

Nedílnou součástí kvalitní výuky je také praxe, která by neměla být podceňována. „My se snažíme i v rámci běžné výuky na naší škole, aby naši studenti byli vedeni co nejvíce k praktickým dovednostem. Během studia jdou dvakrát na souvislou 14denní praxi," uvedl Vodička.

Pokud vaše dítě zajímá informatika, grafika nebo tvorba webů, dozvíte se řadu informací na dnech otevřených dveří SSŠVT, a to 11. a 24. listopadu 2015, 7. prosince 2015, a dále 14. ledna a 9. února 2016 v prostorách školy.