O filmu:

Tento film začíná záběrem na natáčení seriálu Podej štěstí ruku ve filmovém ateliéru, který má za sebou již více než osmset dílů, plytkého děje. Na place to už tak trochu jiskří, nejen mezi herci, kteří si vyčítají špatnou přípravu, ale také mezi producentkou seriálu Puflerovou (Vilma Cibulková) a jejím režisérem Tomášem Hrobským (Jiří Mádl), který se už z režisérské židle nemůže koukat na béčkové scény, které točí a raději už by režíroval něco pořádného.

O dusno během natáčení se navíc občas postará také kulisák Voříšek (Filip Kaňkovský), který staví kulisy ve stylu "pokaž, co se dá". Když v Praze dojde k vraždě a v okolí se začne špitat, že to má na svědomí místní boss (Robert Jašków) z podsvětí, napadne režiséra přidat do seriálu postavu mafiána, jež nudný seriálový děj zpestří.

Nejistá producentka z této změny zprvu moc nadšená není, nicméně když se sledovanost seriálu rapidně zvedne a trumfne i pořady o vaření, je spokojená. Vše by ale bylo moc jednoduché, a tak přicházejí nečekané komplikace.

Především když se mafián v seriálu pozná a pojetí jeho postavy se mu vůbec nelíbí. Po několika výhrůžkách jsou tedy v seriálu náhle změny, což se pro změnu zase nelíbí nejen režisérovi, ale také jeho sousedkám, které coby ženy lidu, mu říkají názor na seriál. Když ale klesne jeho sledovanost, rozhodne se producentka opět roli bosse opepřit.

Mafiánovi už ale dochází s producentkou trpělivost a rozhodne se konat...


Film Celebrity s.r.o. jsem chtěla vidět, neboť mám moc ráda komedie, ráda se u nich nechám bavit a navíc herec Jiří Mádl je pro mě zárukou jisté zábavy. Roli, kterou tam hraje a humor, který je tam obsažený, mu opět padl na míru, a tak se občas z kinosedačky ozval smích. Můj smích.

Asi nejvíc se mi líbila scénka s mafiánem, coby vykresleným dobrákem, a pak "tak trochu" jiné pohřby, které zapálený režisér ve slovenské vesnici zavedl. Zajímalo mě i pojetí komedie, které vypovídá o dnešním filmovém průmyslu a světě sponzorství, kdy slovo něco za něco může fungovat i tak, že je sponzorem děj filmu narušen, což je vrub dnešní filmařiny a tenhle film na to poukazuje.

Komedie má přehledný děj, rychlý spád, dobré herecké obsazení i atmosféru. Na druhou stranu bych se nezlobila, kdyby tam pár rádoby vtipných scén vůbec nebylo. Ale na chvilku vypnout, zastavit se a nechat se pasivně bavit? Za to tahle podívaná určitě stojí.

Celebrity s.r.o.:

  • Hodnocení: 60 %,
  • Režie: Miloslav Šmídmajer
  • Scénář: Jiří Mádl, Petr Hudský
  • Kamera: Martin Duba
  • Stopáž: 103 minut
  • Hrají: J. Mádl, V. Cibulková, R. Jašków, F. Kaňkovský, M. Horváthová a další.