Jak hodnotíte dosavadní práci skokanů?
S prací sportovců jsem velmi spokojen, celé léto pracovali zodpovědně nejen na fyzické kondici, ale i na psychice. Vše jde přesně podle plánu. Technický rozvoj ale potřebuje o něco více času. Ze začátku se to u některých odrazilo dobrými výsledky. V průběhu srpna/září technický vývoj stagnoval, až se zhoršil. To je normální, protože nové technické prvky nejsou ještě dostatečně stabilní. V současné době se vracíme intenzivně k síle, kterou skokan musí být schopen efektivně využívat. Celkově vzato jsem s prací spokojen a i s pokrokem.

Liší se letošní příprava od té loňské?
Od plánu se příliš nezměnila. Je stále hlavně založena na fyzičce a technice. Například Roman nikdy nepracoval tak důsledně jako letos. Junioři neustále musí usilovat o to, aby získali ten správný pocit pro dobrý tréninkový rytmus.

Co plánujete s týmem na podzim?
Fyzický trénink na zimu běží dle plánu. V současné době se především klade důraz na rozvoj techniky. Máme za sebou dva tréninkové kempy a ještě další dva nás čekají (Oberstdorf a Hinzenbach). Tam se budeme snažit zlepšovat a stabilizovat skoky.

Připravuje se Roman Koudelka samostatně nebo s týmem?
Roman se připravuje společně s juniory z našeho týmu. Pro ostatní je určitě motivací a mohou rovněž hodně získat ze společných tréninků. Pracoval na sobě hodně - nejen na fyzičce, ale i mentálně. V osobním rozvoji udělal také mnoho důležitých kroků.

Myslíte si, že se mu podaří navázat na úspěchy z loňské sezóny?
V zásadě platí, že je mnohem jednodušší proniknout do špičky, jelikož pak je těžké se v ní usadit. Být stabilně mezi nejlepšími, to je náš velký cíl pro tento rok. Nemusíme být nutně na pódiích, ale být pravidelně mezi Top 10. Bude to určitě těžký rok pro Romana. Jsem si nicméně jistý a doufám, že stabilizovat výkony a usídlit se mezi nejlepšími ve světovém žebříčku se nám podaří.

Máte nějakého favorita, který by letos mohl překvapit?
Jak jsem sledoval mezinárodní scénu, tak si nemyslím, že tam budou nějaká velká překvapení. Budou se opakovat jména z loňského roku. A Roman k nim bude patřit. Vzhledem k předpisům ohledně skokanských podvleků bude větší posun k „létání“.

S jakým cílem a očekáváním jdete do další sezóny?
Cíle pro letošní rok jsou, jak už jsem zmínil, stabilizovat výkonnost a rovněž případné umístění na stupních vítězů. Pro kluky platí to samé v COC, usadit se tam stabilně a předvádět dobré výkony. Můj osobní cíl je postavit silný tým na juniorské MS a získat tam medaili.