Jakube, jak bys zhodnotil utkání s Vítkovicemi?
Podařilo se nám dát brzy branku, což bylo důležité. Myslím, že Ostravané byli tak trochu ještě na cestě a než se stihli pořádně rozjezdit, dvakrát inkasovali, díky čemuž jsme se uklidnili, zatímco oni museli pořád dotahovat.

V první třetině jste jednoznačně dominovali. Myslíš si, že na tom jistý podíl mohla mít právě i únava Vítkovic po náročné cestě?
Je to možné, ale hlavně si myslím, že jsme do střetnutí nastoupili svědomitě. Nepouštěli jsme je do vyložených šancí, a když už poté nějaká přišla, brankář Lašák si s ní poradil. Hráli jsme aktivní a fyzický hokej, který jsme chtěli.

Je vidět, že jste si s hráči v lajně opravdu sedli, neboť tvoje několikatýdenní absence vůbec nebyla znát...
Vypadl jsem ze hry na tři týdny. Není to nějaká dlouhá doba, ale samozřejmě to není pozitivní věc. Každopádně jsem si s absencí poměrně dobře poradil a jsem velmi rád, že jsme se takto brzy vrátili zpět do hry.

Jak vypadala tvoje branka z tvého pohledu?
Takto jsem si zkusil najet už podruhé. Petr Jelínek mi puk nahrál přesně mezi beky do plné rychlosti, díky čemuž mě dojíždějící hráč nestihl. Následně jsem si puk stáhl na dlouhou ruku do bekhendu a vystřelil do horních pater branky! Naštěstí to tam padlo.

Jak je tato výhra důležitá pro další vývoj v tabulce? Určitě týmu pomůže i po psychické stránce...
Každá výhra je dobrá. Musíme ale také nadále pokračovat zápas od zápasu! Hlavně musíme hrát s pokorou a poctivě tak, jak máme. Nesmíme si říci, že to půjde samo.