Češi se se Srbskem střetnou popáté, respektive pošesté. Ani jednou náš výběr nedokázal svého rivala porazit. Naposledy se tým trenéra Neumanna utkal se Srbskem v domácích přátelských zápasech v roce 2013. V Brně prohrál těsně 1:2 a v Ostravě 2:4.

„Do Srbska míříme, abychom dali dohromady údernou čtyřku Seidler, Kovács, Záruba a Belej. Chci, aby se srovnali a vrátili se ke svým výborným výkonům,“ netajil se Tomáš Neumann a pokračoval: „Pochopitelně budu zkoušet i nové hráče, jelikož se blíží kvalifikace na mistrovství světa a já nyní potřebuji vidět, v jaké formě hráči jsou.“

Nominace se v posledním týdnu třikrát změnila. Úplným nováčkem je kapitán české jednadvacítky Vítězslav Hrubý, který hraje CHANCE ligu za celek Rádia Krokodýl Brno. „Jsem zvědavý, jak se dokáže poprat s touto šancí, a jestli má na mezinárodní futsal nebo ne,“ řekl na jeho adresu Neumann.

To, že Češi hrají se Srbskem, není úplně náhoda. „Srbsko hraje podobný futsal jako Slovinci...“ upozornil český trenér. „Individuálně jsou to výborní futsalisté, umí hrát jeden na jednoho. Jsou silní v osobních soubojích. Bude nám to tak modelovat soupeře ze Slovinska, se kterým se střetneme v kvalifikaci.“

Roli také hraje fakt, že v únoru český tým odcestuje do Srbska na mistrovství Evropy. „Není to prvořadým cílem, ovšem je pravda, že nějakým způsobem je tento fakt pro nás důležitý. Sice nebudeme hrát přímo v Bělehradě, ale také v minulosti jsme hráli i v Portugalsku před mistrovstvím Evropy. Je to rozhodně výhoda, zjistit, jak to v Srbsku funguje,“ dodal Neumann.